אין מכבי בלי ישראלים

בעונה שבה היא המציאה את עצמה מחדש, מכבי היתה חייבת להיאבק על טל בורשטיין. סוללת זרים שלא יודעת ממה עשוי הפלאפל עלולה שלא להתנחל בלבבות האוהדים

יום שישי 16 אוקטובר 2009
שלמה חסיד
 ביום חמישי יצאה תצא לדרך עוד עונת יורוליג. מכבי הביסה את לובליאנה. על הפרקט התרוצצו כמה גלדיאטורים צהובים שינסו לסדר לאוהדים שלהם טיסה לפריז בתחילת מאי, לפיינל פור. אבל ספק רב אם הגרעין הקשה של אוהדי מכבי באמת יזדהה בהמשך עם הפרצופים החדשים. אחרי הכול, השנה במכבי אין ישראלים.

עם כל הכבוד ללימונד, פניני או בלות'נטל - אין היום במכבי אף ישראלי בכיר, דמות להזדהות או הערצה. גם אם יהיה פיינל פור בסוף, זה לא בגלל מישהו מכוחותינו, יפה בלורית ותואר, שהינדס את הגויים, כמו בימים הטובים של מיקי, עודד או טל בורשטיין. הפעם זו סתם מכבי בצבע צהוב דהוי, בלי הלב והנשמה של הישראלים.

שחקני חיזוק תמיד היו חלק מהפולקלור ביד אליהו. אולסי פרי, ארל וויליאמס, קווין מגי, מרסר ודומיהם התנחלו בלבבות שלנו, אבל תמיד לידם היו ישראלים בכירים. השנה זה לא קורה, ולאוהד ותיק כמוני יש פחות חשק להגיע לנוקיה. כי עם כל הכבוד למגוון היכולות של צ'אק איידסון, זה שהוא לא יודע כמה עולה פלאפל בכיכר רבין, מבחינתי זה סוג של בעיה.

אני לא אומר שמכבי אשמה שהלפרין, אליהו וכספי נענו לכסף הגדול ולאתגרים המקצועיים מעבר לים - אבל בשנה כזאת שימעון מזרחי היה חייב לשכנע את דיוויד פדרמן להשאיר פה את טל בורשטיין. ואם פיני לא מוכן להטות אוזן לבאזז ביציע, זה הזמן ללמד אותו שהוא עובד בשביל המועדון ולא להיפך.

אז זהו. נשארנו עם גל מקל. ייבוא מהגליל, שגדל על הטריבונות המתקלפות באוסישקין, והיום הוא מכבי בלב ובנשמה. ומה אני אגיד לכם, קודקודי מכבי: אם אתם לא רוצים לקחת דיסטנס מהאוהדים, לפחות תחזירו לנו את מוני פנאן, שיהיה לפחות סמל אחד בקבוצה. 
  

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק