יובנטוס, הביקור הראשון ברג

מיוחד לקראת המשחק של יובנטוס נגד מכבי חיפה בליגת האלופות: לותיקי הכדורגל זכור היטב הביקור של יובה ב-1961 בר"ג. רצאבי עם צמד ושמולוביץ כבשו בתיקו 3:3 מול נבחרת ישראל

יום שלישי 03 נובמבר 2009
אשר גולדברג
 במסגרת משחקי ליגת האלופות תשחק נציגת ישראל, מכבי חיפה, הערב ברמת גן נגד יובנטוס מאיטליה.

זהו לא יהיה ביקורה הראשון של יובנטוס בארץ. לפני מספר שנים היתה כאן הגברת הזקנה במפגש נוסף של ליגת האלופות, הפעם היה זה מול מכבי תל אביב. אך הביקור הראשון של "הגברת הזקנה" בארץ הקודש היה בחודש ספטמבר 1961. מארגני המכביה השישית הביאו את האיטלקים לטקס הסיום באיצטדיון רמת גן.

יובנטוס היתה מפורסמת באותו זמן בעיקר בזכות שני הזרים הנוצצים שלה: ג'ון צ'רלס הוולסי ועומר הנריקה סיבורי הארגנטינאי.

שלושת האימונים שקיימה יובנטוס בישראל הביאו מאות אוהדים צעירים שבאו לחזות בגיבוריהם. העיניים והמבטים חיפשו את ביצועי הכדרור והמסירות של סיבורי והנגיחות של צ'רלס.

יובנטוס התכוננה למפגש מול הנבחרת הלאומית של ישראל. מאמן הקבוצה דאז, פרוליה דה זידרין, כינס מסיבת עיתונאים לעשרות אנשי התקשורת מאיטליה, בה נכחו גם העיתונאים הישראלים. המאמן האורח נשמע זהיר בדבריו ואמר :"נבחרת לאומית, כאשר היא משחקת במגרשה מול אוהדיה, לא מפסידה בדרך כלל. יהיה משחק מעניין ושערים רבים"

למשחק הוזמן השופט היהודי-הולנדי ליאו הורן, מבכיריי שופטי הכדורגל באותה תקופה בעולם. 48 אלף צופים מילאו את איצטדיון רמת גן. מהם בלטו אלפי תלמידי בתי הספר אשר רכשו כרטיסים מוזלים במכירה המוקדמת.

הרכב נבחרת ישראל היה: יעקב חודורוב, מרדכי בנבנישתי, צבי טנדלר,אמציה לבקוביץ', גדעון טיש, אהרון אמר, דני שמואלביץ', אברהם מנציל, שלמה לוי, זכריה רצאבי ורובי יאנג. כמו כן שותפו בובי קלמי ושייע גלזר.
צ'רלס מעל לבקוביץ'

הרכב יובנטוס: גאספרי, בוטסאו, סארטי, מונטיקו, גארסנה, מאטייה, רוזה, צ'רלס, סיבורי, ליאניצ'ני.

את בעיטת הפתיחה למשחק בעט ראש העיר הנוסטלגי של רמת גן, אברהם קריניצי, אשר היה אחד מאדריכלי ובוני האיצטדיון הלאומי.

המשחק היה בעל קצב מהיר והשערים שנפלו היו יפיפיים. בדקה החמישית נהדף כדור של שלמה שלוי מהקורה לרגליו של חלוץ הפועל פתח תקווה, זכריה רצאבי שהשכין את הריבאונד ברשת, 0:1 לנבחרת.

ג'ון צ'רלס, שתופקד כחלוץ מרכזי, פגש את אמציה לבקוביץ' שמולו שיחק פעמיים בשנת 1958 במוקדמות המונדיאל כאשר ווילס גברה פעמיים על ישראל בתוצאה 0:2. בדקה ה25 עומר סיבורי מסדר לסטאקיני מפגש קל מול חודורוב שלנו, 1:1.

בדקה ה-32 השלימה יובנטוס את המהפך. הפעם, הפעם צ'ארלס מוריד לליאונצ'יני שמבקיע ומעלה את הגברת הזקנה ל 1:2.

המחצית הראשונה הסתיימה  לאחר שער ישראלי, כאשר בדקה ה38- איזן דני שמואלביץ' ל-2:2.

שחקני הנבחרת הממו את האיטלקים בדקה ה-48 כאשר זכריה רצאבי, המצטיין במשחק, כבש שער נוסף והעלה את ישראל ל-2:3. בדקה השישים הכניע עומר סיבורי את חודורוב וקבע את תוצאת המשחק, 3:3.

בסיום אמר סיבורי כי רצאבי,אמר,מנציל ויאנג יכולים לשחק בליגה האיטלקית. מאמן נבחרת ישראל אמר כי המשחק יהווה הכנה טובה למשחק הקרוב נגד איטליה אך חובה לשפר את משחק ההגנה.

הכותרת בעיתון "חדשות הספורט" בבוקר לאחר המשחק היתה :"יובנטוס לא היתה אתמול על הסוס".העיתונאי ישראל פז,  מימין,  מקבל את פני צ'רלס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק