תם עידן יוסי בניון

היורו ב-2012 באוקראינה ופולין, לא חייב להיות משימה לאומית. המאמן הבא, חייב נבחרת חדשה ומחוייבת לכחול-לבן. יוסי בניון אינו מנהיג ולא קפטן ראוי ומקומו של יניב קטן, עם ברקוביץ' ביציע

יום ראשון 11 אוקטובר 2009
אשר גולדברג
 ביום רביעי יירד המסך על נבחרת ישראל, זו היומרנית והשחצנית ביותר מאז קום המדינה. נבחרת שמאז המשחק הראשון במוקדמות דרום אפריקה, נגד שוויץ, הלכה ואיבדה את אהבת העם, את זו של האוהד הפשוט, העובד והחולם.

נפתלי הרץ אימבר, שחיבר את התקווה, מתהפך בקיברו לנוכח איבוד התקווה של העם באיצטדיון ר"ג. לראשונה בלי זמר, קיבל הקהל הזעום בר"ג את ההמנון הלאומי, ב"זמר ולחן עצמי". אל מול דגלי הכחול לבן, והנתק של הקהל מהנבחרת המכונה עדיין "הנבחרת הלאומית". ביום רביעי בבאזל, מרחק הליכה מהמקום בו הכריז חוזה המדינה בנימין זאב הרצל: "בבאזל ייסדתי את מדינת היהודים", צריך יו"ר ההתאחדות להגיע אל המלון והמרפסת שעל גדות הנהר בבאזל ולהכריז: "בבאזל נקבע שאין לנו נבחרת לאומית". בדיוק כך מר אבי לוזון.

שימו לב לתחזית העגומה הצפויה לנבחרת של דרור קשטן, משה סיני, אבי לוזון ויוסי בניון: הפסד או תיקו של ישראל מול שוויץ, ובמקביל ניצחון של לטביה בארצה על מולדובה, ידרדר את ישראל למקום הרביעי ההזוי בבית 2 החלש. מצב שידרדר את "נבחרת המקום ה-21 בעולם" לדרג השלישי באירופה, ערב הגרלת מוקדמות יורו אוקראינה-פולין בפברואר.

יש בנבחרת הקלוקלת הזו שחקנים שעיקר כוחם הוא באמירות רקק זיבוליות בנתב"ג, או במסיבות עיתונאים מטופשות. אין שום אמירה, שום כיוון, שום כלום בחיבור בין הרגליים לפה. יוסי בניון הקפטן איבד את חדר ההלבשה ואת מה שאין לו ולא יהיה לו: מנהיגות. עידן יוסי בניון כקפטן ומנהיג מסתיים לו. מנהיג של נבחרת לאומית לא מגיע לאימונים אחרי ביקורי מולדת בדימונה. בניון כבר אמר בעבר שהוא לא מנהיג. יוסי בניון חייב להחזיר את סרט הקפטן כבר בחדר ההלבשה ביום רביעי בשוויץ ולהעבירו לרעהו, הטוב ממנו.

נבחרת ישראל לא חייבת להיות תלויה ביוסי בניון. הטעויות מהעבר שכאילו רק איל ברקוביץ' וחיים רביבו יכולים, התנפצו אל הכלום והשום דבר, בדיוק כמו שיוסי בניון ניפץ את תדמיתו על כר הדשא בר"ג לפני מספר שבועות, מול לטביה. כולנו נפרגן ונעריץ את יכולתו במדים של ליברפול, אבל נבחרת ישראל והמאמן הבא, חייב שחקנים בלי קומבינות ובלי מאמנים פרשנים, שהחלטורה בטלוויזיה נגעה בם עד בושה.

הכחול-לבן חייב שחקנים שיגיעו לאימונים ומשחקים גם כשכואב להם קצת. היו"ר אבי לוזון כבר דיבר בגנות אלו שהפקירו את הנבחרת. אבל חובה היא שיותר לא נזמן ולא נעסוק בזימון עתידי של יניב קטן. גם ההתנהלות של "הקטנים" אייל גולסה, גיא אסולין ומוחמד גאדיר לא טופלה כפי שצריך לטפל בשחקנים בלי זהות לאומית.

המאמן הבא חייב להיות אחד שיפעל לא תחת לחץ פוליטי. במידה וימשיך להיבנות על עלילות בניון-קטן, עדיף שלא יגיע בכלל. הוא ייכנס לשורת הכישלונות של שלמה שרף, ריצ'ארד נילסן, ודרור קשטן אשר בדיוק כמו משה רבנו, ראו את הארץ המובטחת מרחוק, אבל אליה לא נכנסו.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק