אל תעשו קטסטרופה מאכזבה

ישראל אינה ראויה למונדיאל, קשטן דווקא צריך להמשיך והמשחק האחרון בשוויץ הוא הזדמנות לסיים את הקמפיין עם טעם טוב בכל זאת. עובד קראוס מנסה להישאר אופטימי

יום ראשון 11 אוקטובר 2009
עובד קראוס
 דרור קשטן אינו אשם שדווקא במשמרת שלו נפל על נבחרת ישראל דור חלש ואפאטי במיוחד. מודה ומתוודה אני כי בתחילת הקמפיין הייתי מאוד אופטימי לגבינו, אך אפילו אסופת החלוצים המרשימה שיש לנו – אינה שווה דבר אם כל אחד מהם כמעט נמצא בכושר אישי גרוע ואינו מסוגל לספק את הסחורה ברגע האמת.

ביחס למה שיש ובהתחשב בהתחמקות השערורייתית של חלק מהמדים הלאומיים, עשה קשטן את המיטב שיכול היה ומגיע למשחק האחרון בשוויץ, על הרגליים, עם סיכויים אפסיים.

למשחק הזה בבאזל, צריך להתייחס בשיא הרצינות. לא בשביל הנס שלא יקרה באתונה (אם לוכסמבורג תיקח נקודה מיוון – זה פלא העולם השמיני), אלא למען הכבוד והעתיד. 

מהלך שדרור קשטן החל בו וראוי לשבחים הוא הצערתה של הנבחרת. בהיעדר דור משובח כמו שהיה בידי שלמה שרף, נילסן וגרנט – חובה לחשוב על הקמפיינים הבאים. שילובם של צעירים ככיאל, ידין, קינן וסהר לדוגמא הוא צעד מבורך, אך היה על קשטן ללכת עוד צעד קדימה ולרענן גם את שאר השורות. לא יתכן שבמשך עשור שלם השער של נבחרת ישראל מתחלק בין שני שוערים בלבד – טובים ככל שיהיו. הצערה אולי לא תניב לנו תוצאות מיידיות, אך תבנה לנו נבחרת שתבשיל בעוד מספר שנים.

אך זוהי רק דוגמא אחת. אני, בניגוד לאובססיה של אחרים, לא פוסל כלל את המשך כהונתם של קשטן וסיני בנבחרת. כשלון? יכול להיות, אבל מה השיגו הנבחרות הקודמות – המוכשרות יותר – מזו הנוכחית? 

ישראל תצפה במונדיאל מהבית, אבל ביחד איתה יעשו זאת גם צ'כיה, טורקיה, קרואטיה, רומניה, בולגריה וסקוטלנד. לכן, אל תעשו קטסטרופה מאכזבה.

דווקא ההגרלה "הקלה", הייתה כמשקולת ברגלי השחקנים והצוות המקצועי. אם לקשטן ולנבחרת היה שקט, אין לי ספק שהתוצאות היו טובות יותר ממה שהיו. אבל בואו נהיה הגונים: ישראל, חסרת המעוף והכישרון, אינה ראויה למונדיאל, גם לא לפליי-אוף. 

תראו את יוון הזקנה, הכבדה והבינונית: נכנסה למבוכה גדולה מול לטביה במחצית ובשיא הלחץ עשתה את הסוויץ' והביסה את חניכיו המפתיעים של סטרקובס, 2:5. זה  ניסיון של אלופי אירופה ולא משנה שהם אכן מאוד חלשים.

גם שוויץ רחוקה מלהרשים, אך מי שאירחה את היורו והשתתפה במונדיאל הקודם, ידעה אף היא להעביר הילוך בזמן הנכון ולהשיג את התוצאות ביכולת בינונית ומטה.

מי מהן שתלך לפליי-אוף, לא תחזיק מים מול אירלנד, צרפת, פורטוגל, רוסיה או אוקראינה. תארו לכם אותנו בעימות חזיתי מול אחת מהנבחרות הללו? טוב, אפוא, שנישאר בבית.
כל הבכיינות על ההגרלה הקלה היא קצרת רואי: תארו לכם את הנבחרת הבינונית שלנו עם פורטוגל, שבדיה ודנמרק בבית אחד? או עם סרביה, צרפת ורומניה? לפעמים, טוב שהסטירה היא רק סטירה ולא בומבה.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק