חזרו לעצמם בקטן

ליגת העל: מחצית ראשונה מושלמת של מכבי חיפה איפשרה להם לשוב לנצח 2:3 את הפועל ת"א. קטן כבש צמד, חרזי הוסיף שער, אך אוגבונה ובאדיר צימקו למרות שאבוקסיס הורחק

יום ראשון 14 ינואר 2007
מערכת TELESPORT

אחרי המשחק היום, אולי צריכים במכבי חיפה להזמין את יעקב שחר לכל משחק. מחצית ראשונה מושלמת איפשרה לחניכים של רוני לוי לנצח 2:3 את הפועל ת"א, למרות תקרית בסיום המשחק.

אלון חרזי כבש את השער הראשון ויניב קטן השלים צמד בדרך ל-0:3 חלק. לפני ההפסקה פגע יוסי אבוקסיס בחביאר דירסאו והשאיר את קבוצתו בעשרה שחקנים, אך דווקא אז הצליחו האדומים לצמק משערים של אובזיטו אוגבונה וואליד באדיר בתוספת הזמן.

מיד לאחר ספיגת השער השני של חיפה החלו להתעמת ביניהם חביאר דירסאו וחיים מגרלשוילי. המאבק הגיע לעימות כשדירסאו איגרף את חברו לקבוצה, ורק יתר החברים הצליחו להפריד בין הניצים.

אז אחרי איבוד הנקודות אתמול של בית"ר ירושלים בתיקו 0:0 מול מכבי נתניה, חיפה עולה נשארת במקום החמישי, אך כעת היא רחוקה חמש נקודות מבית"ר. הפועל ת"א פינתה את המקום השלישי לטובת מכבי ת"א כשלשתיהן כמו לחיפה יש 27 נקודות.

מחצית ראשונה

בדקות הראשונות במשחק שתי הקבוצות לא הגיעו להזדמנויות ליד השערים, ונראה שהן בודקות האחת את השנייה. בדקה ה-13 הגיע האיום הראשון של חיפה על השער של שביט אלימלך כששלומי ארבייטמן בעט מ-18 מטר כדור לא מספיק מדוייק החוצה.

כעבור דקה אלן מסודי הרים כדור קרן שהגיע אלון חרזי, והמגן של מכבי חיפה הבקיע ברגל ימין בהפתעה גמורה כדי לקבוע 0:1 לירוקים.

בדקה ה-16 חיפה הייתה קרובה להבקיע את השני כשאלן מסודי התקדם במרכז, העביר ליניב קטן לשמאל, וזה בעט כדור רוחב לארבייטמן שהיה פנוי אך בעט לא טוב החוצה.

הפועל ת"א הגיעה להזדמנות מצויינת בדקה ה-18 כשברוך דגו בעט כדור טוב, אך דוידוביץ' הדף ואל הריבאונד הגיע אובזיטו אוגבונה שהיה חייב להשוות אך שלח את הכדור החוצה.

בדקה ה-28 הצליחה חיפה להבקיע את השער השני שלה כשכדור קרן שהורחק לא טוב על-ידי הגנת הפועל ת"א הגיע לאלון חרזי שהגביה מקצה הרחבה ליניב קטן שנותר חופשי ונגח פנימה, 0:2 למכבי חיפה.

בדקה ה-36 חיפה המשיכה ללחוץ על שערו של אלימלך כשהרחקה גרועה של סלים טועמה העניקה מתנה ליניב קטן שהמשיך מהאוויר פנימה, 0:3 למכבי חיפה.

דקה לסיום המחצית הראשונה מכה נוספת להפועל ת"א: יוסי אבוקסיס פגע בברוטאליות ללא כדור בחביאר דירסאו. איתן תבריזי ללא היסוס שלף את הכרטיס האדום לחובתו של קפטן הפועל ת"א שהשאיר את קבוצתו בעשרה שחקנים.

מחצית שנייה

חמש דקות בפתיחת המחצית השנייה חביאר דירסאו הגביה כדור לקולאוטי מימין, זה הרים לארבייטמן שמקרוב פספס את הכדור ובעט גבוה.

בדקה ה-59 הצליחה הפועל ת"א לצמק את התוצאה כשאליניב ברדה התגבר על מגרלשוילי והעביר לאוגבונה שכבש מקרוב פנימה, 1:3 למכבי חיפה.

בדקה ה-64 הגבהה של אלון חרזי מימין מצאה את חביאר אנדרסון שנגח מקרוב, אך אלימלך הצליח להדוף.

חיפה שיחקה בעצלתיים ואיפשרה להפועל ת"א להחזיק בכדור. בדקה ה-79 מסירת עומק לשלומי ארבייטמן הולידה בעיטה שאלימלך הצליח לעצור היישר לקולאוטי, שגם הוא החטיא מקרוב.

בדקה ה-90 שי אבוטבול לקח בעיטה חופשית מ-17 מטר, בעט טוב ודוידוביץ' הצליח בקושי רב להדוף לקרן.

בתוספת הזמן שוב בעיטה חופשית לאדומים כשבאדיר לקח את הבעיטה החופשית מ-19 מטר וכבש פנימה, 2:3 למכבי חיפה.

בתום המשחק נוצרו חילופי מהלומות בין חביאר דירסאו לחיים מגרלשוילי (ראה ידיעה נפרדת), אך זה הסתיים רק בניסיונות הרגעה של החברים בירוק.

הרכבים

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ'; אלון חרזי, רפאל אולארה, דקל קינן, חיים מגרלשוילי; חביאר דירסאו, חביאר אנדרסון, אלן מסודי (ליאור רפאלוב/75), שלומי ארבייטמן; יניב קטן (אייל משומר/87), רוברטו קולאוטי.

הפועל ת"א: שביט אלימלך; דני בונדר, חביאר פאאס, יוסי ביטון (ביברס נאתכו/76), יגאל אנטבי; יוסי אבוקסיס (הורחק/44), ואליד באדיר, סלים טועמה (גיל ורמוט/59), ברוך דגו (שי אבוטבול/46); אובזיטו אוגבונה, אליניב ברדה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק