מכבי תא ניצחה בקלילות

מחזור שני בליגת הכדורעף: מכבי תל אביב ניצחה בקריית אתא 3:0. עילבון רשמה ניצחון שני רצוף, בכרמיאל. ניצחונות חוץ גם לרעננה ומטה אשר

יום שלישי 13 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT

המחזור השני של ליגת העל לגברים בכדורעף נערך ביום שלישי  מסימן ניצחונות חוץ. מתוך חמישה משחקים, בארבעה ניצחה הקבוצה האורחת ורק באחד, כפר סבא מול בת ים, ניצחה המארחת.

הדאבליסטית, מכבי 'כלל ביטוח' תל אביב, יצאה הערב למשחק חוץ לא פשוט מול הפועל עירוני קריית אתא, באולם שבגבעת הרקפות. היה זה מבחן חשוב עבור התל אביבים, שייפגשו ביום ראשון הקרוב במסגרת גביע האתגר האירופי את סטוריטל מינסק הביילארוסית. כ-150 צופים ראו משחק טוב של האורחים, בהנהגתו של שון פייגה. למרות משחק צמוד שכפתה בתחילה קריית אתא, שאפילו הובילה מספר פעמים במהלך המשחק, ניצחה מכבי תל אביב חלק, 3:0 (25:16, 25:19, 25:18) והנחילה לקריית אתא הפסד ראשון העונה.

הפועל כפר סבא אירחה באולם בר לב בעיר את עירוני 'קסטרו' בת ים. האורחים הגיעו רק עם שבעה שחקנים למשחק ובפתיחת המשחק לא היוו למעשה יריב של ממש עבור המארחים. כפר סבא ניצחה במערכה הראשונה 16:25 ובשנייה פשוט לא הותירה לבת ים סיכוי ודרסה אותה 9:25. במערכה השלישית שיתף מאמן כפר סבא, שגיא ברעם, מספר שחקנים צעירים, מה שגרם לו לאבד מערכה מיותרת במשחק- 25:17 לבת ים. במערכה הרביעית חזרה כפר סבא לעצמה, ניצחה 18:25 ו-1:3 במשחק כולו.

המרענן הרשמי של הליגה היא ללא ספק העולה החדשה, מ.ס עילבון. לאחר הניצחון המפתיע בשבוע שעבר בבית על מכבי 'ארזים' רעננה, הגיעה הקבוצה הצפונית לאולם של שכנתה, אליצור 'מייסדים' כרמיאל וגם שם, לאחר משחק צמוד והפכפך, הראתה שיהיה לה השנה מה למכור בליגה. כרמיאל ניצחה במערכה הראשונה 9:25 ללא קושי, אך בשתי המערכות הבאות הייתה זו עילבון שניצחה במשחק צמוד 25:22 ו-25:23. כרמיאל חזרה שוב למשחק עם 17:25 והשוותה ל-2:2 אך המילה האחרונה הייתה כולה של עילבון, שניצחה 15:13 במערכה החמישית ו-3:2 במשחק כולו. לעילבון, בשורותיה הצטיינו המאמן שחקן סמעאן סמעאן ורמזי עיד, זהו ניצחון שני ברציפות.

מכבי 'ארזים' רעננה יצאה הערב להוד השרון, לאולם בתיכון מוסינזון, שם פגשה את מכבי 'מוסינזון' הוד השרון וקיוותה לצאת עם תוצאה טובה יותר מזו שהשיגה בשבוע שעבר. המערכה הראשונה הייתה שלה, עם 25:21, אך הוד השרון חזרה למשחק עם תוצאה זהה, 21:25. מכאן ראו הצופים רק קבוצה אחת על המגרש, זו של המאמן תומר רוסיאנסקי מרעננה. האורחים ניצחו 25:20 ו-25:19 ורשמו ניצחון ראשון העונה, 3:1. מיכאל ויסוצקי הוותיק, כבר בן 36, היה הבולט בשורות המנצחים.
הפועל 'מילואות' מטה אשר התארחה הערב באולמה של א.ס רמת השרון בקריית הצעירים. בשתי המערכות הראשונות חניכיו של נועם כץ לא התקשו וניצחו פעמיים 25:19. במערכה השלישית 'מתחו' המארחים את הקבוצה הצפונית. מטה אשר הובילו כבר 23:19 אך רמת השרון חזרה למשחק וכבר זכתה בנקודת מערכה, 23:24. כאן שוב התעשתו האורחים וניצחו בסופו של דבר 28:26 ו-3:0 במשחק כולו.

לאחר שני מחזורים, הפועל כפר סבא, הפועל 'מילואות' מטה אשר, מ.ס עילבון ומכבי 'כלל ביטוח' תל אביב הן היחידות עם מלוא ארבע הנקודות. סגנית האלופה, מכבי 'מוסינזון' הוד השרון, כמו גם עירוני 'קסטרו' בת ים, א.ס רמת השרון ואליצור 'מייסדים' כרמיאל, עדיין ללא ניצחון.

המחזור השלישי בליגת העל לגברים ייפתח ביום שלישי הבא ואלו המשחקים:
הפועל 'מילואות' מטה אשר – הפועל עירוני קריית אתא
מ.ס עילבון – א.ס רמת השרון
עירוני 'קסטרו' בת ים – מכבי 'מוסינזון' הוד השרון
מכבי 'ארזים' רעננה – אליצור 'מייסדים' כרמיאל

המחזור יושלם יום למחרת, ביום רביעי, במשחק המרכזי של המחזור, בין מכבי 'כלל ביטוח' תל אביב להפועל כפר סבא.

ברביעי  תיפתח רשמית עונת 2009/10 בליגת העל לנשים בכדורעף, כשהפועל עמק הירדן תארח את אליצור כוכב יאיר (אולם עין גב, 19:30).


תגובות

f

טלספורט בפייסבוק