למרות הניצחון: יוון בהצלבה

מוקדמות אליפות העולם: יוון קיוותה לניצחון ישראלי, אבל הסתמכה בעיקר על עצמה בניצחון סולידי 1:2 על לוקסמבורג והעפילה למשחקי ההצלבה. טורסידיס וג'קאס כבשו

יום רביעי 14 אוקטובר 2009
אייל כהן
לפני המשחק עוד נותרו מעט המאמינים שקיוו כי השכנה של שוויץ תעשה משהו על אדמת אתונה, אבל לבסוף יוון זו שהמשיכה עם המסורת והניסיון לניצחון 1:2 על לוקסמבורג. 

התוצאה בהחלט משקרת, ליוון היו עשרות מצבים לכבוש שער, אבל חניכיו של רהאגל החמיצו פעם אחר פעם. למרות זאת אלופת אירופה לשעבר תמשיך שלב נוסף לפני העלייה לשלב הבתים, שלב ההצלבה. 

הבית הכי משוגע בתחרות הסתיים סוף סוף, שכאשר יוון סיימה שנייה לאחר מאבק עיקש, אבל תעוזה, נחישות ולא מעט ניסיון של חלק נכבד מהשחקנים, הם אלה שהובילו לשלב הנכסף.

מהלך המשחק:

כוכב המשחק הקודם מול לטביה, ג'קאס ניסה את מזלו בדקה ה-12, אבל ההגנה האורחת עמדה היטב למצב המסוכן.

והנה משום מקום בדקה ה-25 שלח החלוץ המתאזרח קיטנגה פצצה ברגל שמאל מהפינה, וסאפקיס הדף מצויין לקרן.

קיווינו קיווינו, ציפינו ציפינו, אבל בדקה ה-30 קרן פשוטה מאגף ימין, כאשר המגן קשר טורסידיס נכנס חזק ונגח פנימה - 0:1 כואב ליוון. 

ההגנה של לוקסמבורג התפרקה דיי מהר, כאשר כדור חופשי נכנס לתוך הרחבה רק מספר דקות לאחר הראשון, וג'קאס (10 שערים בקמפיין) המלך של יוון בשבוע החולף נגח פנימה - 0:2 ענק ליוון.

הסיוט של לוקסמבורג נמשך גם במחצית השניה כאשר בדקה ה-57 פייאל יצא בכרטיס צהוב שני ובעקבותיו כרטיס אדום.

ממש בתוך תוספת הזמן ההגנה היוונית נרדמה קליל, כאשר כדור רוחב פשוט של לוקסמבורג, פאפאדופולוס החזיר לשוער בצורה מגוכחת והכדור נכנס פנימה - 1:2 ליוון.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק