בת אל גטרר הודחה בשמינית

טאקוואנדו: בת אל גטרר הודחה בסיבוב השלישי של אליפות העולם. הפסידה להונגריה אדינה קוטסיס 7:3. קודם לכן ניצחה יריבה אוסטרלית באותה תוצאה. בשישי יתחרו אניה מירקין ותום חובב

יום חמישי 15 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT

אכזבה ללוחמת הטאקוונדו הישראלית בת אל גטרר, היום באליפות העולם הנערכת בדנמרק. הספורטאית הישראלית הודחה בסיבוב השלישי של האליפות במשקל עד 57 ק"ג על ידי ההונגרייה אדינה קוטסיס בתוצאה 7:3.

דווקא גטרר הייתה זו שעלתה ליתרון ראשונה בקרב והוליכה 0:2 בתום הסיבוב הראשון. לקראת סיום הסיבוב השני הצליחה קוטסיס להשיג שלוש נקודות בבעיטה לאזור הראש של גטרר. בת אל השיבה בשתי מכות טובות לגוף אשר לא נקלטו במכשור האלקטרוני ולכן לא נרשמו לזכותה נקודות.

בפתיחת הסיבוב השלישי הצליחה ההונגרייה שוב לבעוט לאזור הראש של גטרר ולהשיג עוד שלוש נקודות ולעלות ליתרון מבטיח של 6:2. עד לסיום הקרב עוד הצליחו כל אחת מהשתיים להשיג נקודה והקרב הסתיים בניצחון הונגרי 7:3.

גטרר שפתחה היטב את היום עם ניצחון 3:7 על האוסטרלית ג'סיקה ג'ורדן בסיבוב השני (אליו עלתה אוטומאטית ללא קרב בשל דרוגה הגבוהה בתחרות) נשמעה מאוכזבת מאוד "קוטסיס היא יריבה ותיקה שלי שכבר ניצחתי לא פעם בעבר בתחרויות חשובות, בין היתר במבחני המיון למשחקים האולימפיים בבייג'ין. כואב, מאכזב אבל צריך ללכת הלאה, אלמד ממה שקרה כאן ואשתדל לתקן בהמשך, עכשיו אני מקווה שחברי למשלחת יצליחו יותר מחר ומחרתיים".

מחר (שישי) ייכנסו למעגל התחרויות עוד שני ספורטאים ישראלים, אניה מירקין ותום חובב. חובב הוגרל בקרב הראשון מול האיטלקי אנדריאנו מנצ'יוצי. לצוות המקצועי, דוידוב ויחיעם שרעבי המאמן, יש מספיק מידע לגבי האיטלקי "יש לנו קרבות שלו בווידיאו מהאוניברסיאדה ומתחרויות בסבב העולמי" מסביר דוידוב "מדובר בספורטאי טוב, אבל ללא תארים משמעותיים בקריירה, מבחינת תום זו הגרלה סבירה". אם חובב יעבור את האיטלקי ימתין לו האמריקני סטיבן לין שעלה לסיבוב השני אוטומאטית.

מי שקיבלה את ההגרלה הקשה ביותר היא אניה מירקין, מדליסטית הארד מאליפות אירופה 2008. מירקין הוגרלה בקרב הראשון מול קאריס מוראלס מגואטמאלה, מדובר בספורטאית שהשיגה את המקום הרביעי במשחקים האולימפיים באתונה ונחשבת לספורטאית ותיקה ומנוסה. אם מירקין תצליח לעבור לסיבוב השני, מחכה לה משוכה גבוהה נוספת בדמותה של טראן טאי מווייטנאם, גם כאן מדובר בספורטאית מנוסה וטובה. ואם לא די בזה ובמידה שמירקין אכן תצליח לנצח בשני הסיבובים הראשונים, גם בשלב השלישי מצפה לה קרב קשה לשם תעפיל ככל הנראה קרולין פישר מבריטניה.

מי שינעל מבחינת הישראלים את אליפות העולם הוא הצעיר לירן מלאכי שיתחרה בשבת. מלאכי הוגרל בקרב הפתיחה מול מוסה קיס מצרפת.

האליפות כולה תועבר בשידור חי באתר האינטרנט של ההתאחדות הישראלית לטאקוונאדו, www.isr-tkd.com

 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק