לרוסיה סיכוי לארח מונדיאל

לפי דיווחים בתקשורת הרוסית, כך אמר נשיא פיפ"א, ספ בלאטר, לרה"מ הרוסי, ולדימיר פוטין, במהלך פגישתם במוסקבה. רוסיה מועמדת לאירוח מונדיאל 2018

יום שישי 16 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT

 לפי דיווחים בסוכנות הידיעות הרוסית RIA Novosty, במהלך פגישה בין נשיא פיפ"א, ספ בלאטר, לראש ממשלת רוסיה הכל-יכול, ולדימיר פוטין, שיחרר הראשון הצהרה מפתיעה, לפיה להצעה הרוסית יש סיכוי טוב לזכות באירוח טורניר גביע העולם בשנת 2018.

"יש לכם סיכוי טוב" אמר בלאטר לפוטין, וטען באוזניו כי על פי השקפתו " תחרויות בסדר הגודל הזה צריכות להיערך במדינות שלא אירחו את טורניר גביע העולם בעבר".  בכך חזר ואושש את עמדתו לפיה, בבחירת המארחת, ינתן יתרון למדינות שטרם אירחו את הטורניר הנחשק.

בלאטר אף הוסיף ואמר כי " התרשם לטובה מההצעה הרוסית לאירוח גביע העולם", ועל כך הגיב ראש הממשלה הרוסי, באומרו:

אין לי ספק שאירגון טורניר יוקרתי שכזה ברוסיה, יספק תנופה להתפתחות ענף הכדורגל במזרח אירופה בכלל, ובמדינות הגוש הסובייטי לשעבר, בפרט". 

רוסיה הגישה את מועמדותה לאירוח גביע העולם 2018 או 2022 בתחילת החודש ( 9.10), אך צפויה להיתקל בתחרות קשה מצד מועמדות בדמות אנגליה, אוסטרליה, ארה"ב, יפן, אינדונסיה והצעות משותפות של ספרד ופורטוגל ושל הולנד עם בלגיה. דרום-קוריאה וקטאר כבר הכריזו על רצונן לארח את הטורניר ב-2022.

רוסיה כבר זכתה באירוח אולימפיאדת החורף 2014, שתיערך בעיר סוצ'י. הבחירה, כך על פי הדיווחים, נעשתה הודות ללחץ כבד שהפעיל פוטין על חברי הוועד האולימפי הבינלאומי.

אליפות אירופה הקרובה (2012) תיערך לראשונה במדינות מזרח-אירופיות: אוקראינה ופולין.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק