השער של בנט. גם בישראל חלוקים

שער הניצחון המפוקפק של דארן בנט אתמול, בניצחון סנדרלנד על ליברפול 0:1, הפך לשיחת היום בקרב השופטים, שחלוקים בדעתם. אייל צור: "השער אינו חוקי". דני קורן: "הבלון לא התכוון להבקיע". באנגליה זועמים

יום ראשון 18 אוקטובר 2009
שלמה חסיד
הגול שחטפה אתמול ליברפול מסנדרלנד, בסיוע הבלון האדום שהשליך אוהד סנדרלנד, הסעיר לא רק את ראפה בניטז ואנשי ליברפול, הוא גם הפך לשיחת היום אצל השופטים. 

הארוע הנדיר, העלה את השאלה האם, השער היה חוקי או שהיה צריך להיפסל. שאלנו שופטי עבר מישראל. מתברר, שיש מחלוקת חדה בין המצדדים בשער לבין המתנגדים.

אייל צור, שופט עבר בכיר, טוען שהשער היה צריך להיפסל: "חד משמעית מדובר בשער פסול, אין הבדל בין הבלון הזה לבין אוהד שהיה פורץ למגרש והכדור היה פוגע בו. מה היה אומר אז השופט? שזה גם כח עליון? מדובר בשער שהיה צריך לפסול ולפסוק כדור נייח מהמקום שבו פגש הכדור את הבלון האדום".

דני קורן, עוד שופט עבר בכיר, השמיע דווקא דעה הפוכה: "מדובר בגול חוקי, זה חפץ זר נטול אינטרס. הבלון לא התכוון להבקיע שער וזה שקול למקרה שבו הכדור פוגע בשופט ונכנס ובמקרה הזו מדובר בגול חוקי והשופט פעל נכון שאישר את השער. כבר היו מקרים בכדורגל העולמי ובחוקה מצויין במפורש שזה שער ואין מה לעשות".

באנגליה אגב, מאמינים כי לא היה שער. שופט העבר, ג'ף ווינטר התראיין לרשת BBC ואמר: "אני פשוט המום. ברור שהיה צריך להפסיק את המשחק כי מדובר בעצם זר שפשוט הפריע למהלך המשחק. ראיתי ולא האמנתי שהשופט אישר שער. אני בדרך כלל מגן על השופטים, אבל אין לי הסבר איך שופט ברמה הזו שופט ככה".

תמונה: גטי אימג'

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק