גרשון גנב ההצגה בגארדן

ביזיון ניו יורק: פיני גרשון החליט לא לרדת מהמגרש לאחר עבירה טכנית שנייה ואז החל המופע של מאמן מכבי במשחק הידידות בהיכל התהילה. גם כדורסל היה בגארדן: הניקס ניצחו 91:106 את מכבי ת"א

יום ראשון 18 אוקטובר 2009
שלמה חסיד
מסתבר שהשערוריות שבהם שותפים ישראלים והעמיתים מחו"ל מסרבים להסתיים. לאחר מחדל "נאום פלאטיני" בשבוע שעבר, שבו פרצו אוהדי בית"ר ירושלים למסע"ת, היום (ראשון) מאמן מכבי ת"א, פיני גרשון גנב את ההצגה במשחק שאמור להיות ידידות מול הניו יורק ניקס במדיסון סקוור גארדן. 

האירוע הביזארי החל כ- 5 דקות לסיום הרבע, כאשר השופטים החליטו לשרוק פאול טכני לפיני גרשון, שחשב שמדובר אולי בשופטים בישראל אבל נאלץ  לרדת מהפרקט דווקא במשחק הידידות השנתי של מכבי ת"א ביבשת אמריקה מול הקבוצות הטובות בעולם.

למרות ההחלטה המוצדקת של השופטים, פנחס גרשון סירב בתוקף לרדת מהפרקט ואז החלה ההופעה האישית של הפרובקטור נגד השופטים האמריקאיים. 

האירוע כבר החל להיות מביש גם עבור הצופים והניקס, שהחלו לצחוק לעבר מאמן מכבי תל אביב.  גרשון בעל האגו-טריפ הגבוה הרתיח את יושבי האולם במדיסון סקוור גארדן ששלחו עבורו סדרן ביטחון שיוריד אותו במהרה. למרות המחאות מצד הספסל והצוות המקצועי, גרשון הבין שאמריקה זה לא היכל נוקיה וירד בבושת פנים. שמעון מזרחי והרב המקומי שנכחו במשחק רטנו נגד ההחלטה, אבל היא נשארה בעינה.

מהלך המשחק:

ברבע הראשון מכבי תל אביב עוד נראתה טוב במדיסון סקוור גארדן, כאשר לאמפה ביחד עם אנדרסון, הורידו את מכבי בפיגור 6 נקודות בלבד (28:22), נגד הניקס החדים. ברבע השני זה היה כבר סיפור אחר, כאשר מחדל בהגנה ואדישות גרמה לדייויד לי וחבריו בניקס להוריד את המארחת ליתרון שיא של 21 נקודות מול הצהובים (35:56).

הרבו למכבי במחצית: לאמפה 10 נק', אנדרסון 8 נק', איידסון 7 נק'. הרבו לניקס: רובינסון 11 נק', לי 10 נק'.

ברבע השלישי לא השתנה הרבה, כאשר הניקס פשוט לחצו על הדוושה ליתרון שיא 49:73. האירוע היותר ביזארי נערך 5 דקות לסיום הרבע, כאשר השופטים החליטו לשרוק פאול טכני לפיני גרשון, שחשב שמדובר אולי בשופטים בישראל אבל הורד ליציע במשחק שאמור להיות משחק ידידות. 

מופע פנחס גרשון נמשך, כאשר המאמן התל אביבי לא רצה להתפנות מהפרקט במדיסון סקוור גארדן, ולמעשה נשלח אפילו סדרן שיוריד אותו. למרות המחאות מצד הספסל והצוות המקצועי, גרשון הבין שאמריקה זה לא היכל נוקיה וירד לאחר ריטונים נמשכים והופעת אגו טריפ יחיד מצידו. 

לאחר מכן המשחק נמשך, כאשר הניקס כבר הוליכו ב21 הפרש (61:82). הרבע הסתיים מכבי צימצמה את ההפרש מתחת ל-20 נקודת (65:82).

ברבע האחרון הניקס נשארו באותוהילך, למרות שההפרש קוזז מעט לכיוון ה-16 נק' (77:93). מכבי הכניסה מעט התלהבות למשחק וההפרש ירד בשיאו ל-14 נקודות (81:95). למרות זאת מיד הניקס איזנו את המצב ורצו מהר להגדיל את היתרון ל-19 נק' (83:102). עד הסיום הניקס שמרו עלה היתרון וניצחו 91:106 בסיום. 

קלעו למכבי ת"א:
אלן אנדרסון 20 נק', דיאור פישר 19 נק' (16 ריב'), לאמפה 14 נק', פרקינס ואיידסון 11 נק', לאזמה 5 נק', פניני 5 נק', גרין, לימונד ומקל 2 נק'. 

קלעו לניו יורק ניקס: רובינסון 19 נק', לי 14 נק' (12 ריב'), הארינגטון וצ'לנדר 11 נק', דגלאס והיל 8 נק', קרופורד, גאלינרי וג'פריס 7 נק', האנטר 4 נק', לנדרי 3 נק', יוז 2 נק'. 

תמונות: באדיבות maccabifans

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק