בברזיל הכל פתוח

המאבק על האליפות בברזיל מתחמם, לאחר שמוליכת הטבלה פלמייראס, הפסידה לפלמנגו. שמונה מחזורים לסיום ורק עשר נקודות מפרידות בין המקום הראשון למקום התשיעי בטבלה

יום שני 19 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT

 שמונה מחזורים עד לסיום הליגה הבריזלאית, ונראה שהכל עוד פתוח במאבק על אליפות המדינה. לאחר שלא הצליחו לנצח בשני המחזורים האחרונים ( תיקו מול אוואי והפסד לנאוטיסו) הגיעו הירוקים של מוריסי רמאליו למשחק קריטי מול פלמנגו המשתפרת, שלא ספגה הפסד כבר שמונה משחקים ברציפות.

איצטדיון ה"פלסטרה איטליה" בסאו פאולו היה מלא מפה לפה באוהדי מוליכת הטבלה, שידעו כי מעבר ליריבות ההיסטורית בין שני מועדוני הפאר הללו, זהו גם משחק מכריע בדרך לאליפות, בה לא זכתה פלמייראס מאז 1994.

אבל דווקא האדומים-שחורים מריו היו אלה שהשתיקו את האיצטדיון הגועש, עם שער וירטואוזי של החלוץ הסרבי הוותיק דז'אן פטקוביץ', בדקה ה-24. לאחר חילופי מסירות מחוץ לרחבת ה-16 של המארחת, פרץ פטקוביץ' מאגף שמאל, עבר שני שחקנים של פלמייראס תוך שליטה טכנית מרהיבה, והפגיז לרשת הגבוהה של מרקוס, שוער פלמייראס.

פלמנגו, שההתקפה שלה כרגע לוהטת, עם אדריאנו שחולק את ראשות טבלת מבקיעי השערים בליגה, הכתה בשנית במחצית השנייה ושוב מרגלי פטקוביץ', שצריך להודות על כך לשוער מרקוס.

בדקה ה-60, הרים פטקוביץ' קרן מסובבת מהפינה השמאלית. הכדור המתוחכם הגיע היישר לידיו של מרקוס, אך זה השמיט אותו אל מעבר לקו השער. טעות קשה של השוער המנוסה, שעלתה לפלמייראס בהפסד נוסף בדרך אל האליפות.

לצפייה בשערי המשחק: http://www.youtube.com/watch?v=R6Aw4xd0yN8

לאחר המשחק, נותרה פלמייראס במקום הראשון בטבלה, עם 54 נקודות לאחר 30 מחזורים, ופלמנגו עלתה אל המקום החמישי עם 48 נקודות. 

בחינת המצב בטבלה מגלה כי למעשה עוד תשע קבוצות יכולות להחשיב עצמן במאבק האליפות, שכן הפער בין המקום הראשון למקום התשיעי, בו ממוקמת כרגע ויטוריה, הוא עשר נקודות בלבד.

אינטרנסיונאל איבדה את המקום השני בטבלה לטובת אתלטיקו מיניירו, לאחר שסיימה בתיקו 2:2 מאכזב עם האחרונה בטבלה, פלומיננזה. 

אלסנדרו,  העלה את האורחים מהצמרת ליתרון כבר בדקה ה-13, רק כדי לראות את גאם משווה את התוצאה, שלוש דקות לפני ההפסקה. מרקיניוס השיב את היתרון לאורחים בדקה ה-65, אך גאם השלים צמד וקבע שוויון בדקה ה-86.

לצפייה בשערי המשחקhttp://www.youtube.com/watch?v=TpnBvhykmEw

אתלטיקו מיניירו העפילה למקום השני בטבלה, לאחר שהפתיעה את סאו פאולו, מתמודדת נוספת על התואר הנחשק, בניצחון חוץ 1:0, כשדייגו טרדאלי, קובע את תוצאת המשחק כבר בדקה הראשונה.

לצפייה בשער של טרדאלי (שווה לראות רק בשביל השדרן המדהים!): http://www.youtube.com/watch?v=phdlba18YcU

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק