רחוב על שמו של אורי קרני בפת

עיריית פתח תקווה והעומד בראשה יצחק אוחיון, החליטה להנציח את זכרו של מי שהיה הקפטן הראשון של הפועל פתח תקווה כשזו זכתה באליפות הראשונה, בקריאת רחוב על שמו בשכונת כפר גנים ג'.

יום ראשון 25 אוקטובר 2009
ניסים קלדרון

 ביום שני 26.10.2009 בשעה 17.00 יתקיים טכס מרגש,להנצחת זכרו של  בלם,קפטן ומזכיר הפועל פתח תקווה  משך דור שלם בעבר, אורי קרני ז"ל, שנפטר לפני 10 שנים. 

עיריית פתח תקווה והעומד בראשה יצחק אוחיון,החליטה להנציח את זכרו, בקריאת רחוב על שמו בשכונת כפר גנים ג'. בטכס שיהיה במעמד ראש העיר, חברי מועצת העיר, בני משפחה ומשפחת הפועל פתח תקווה,  יישא הספד ודברים לעילוי נשמתו  המורה והמחנך שלמה בר-נתן.

מפת הגעה לטכס ותדרוך מדויק הועלה לאתר: "כחול אמיתי" . לכניסה לאתר לחצו כאן.

אורי קרני ז"ל היה משך שנים רבות הדמות הדומיננטית והמנוע המוביל בהפועל פתח תקווה. בשנת 1943 בהיותו בן 16 שנים,ל בש לראשונה את מדי קבוצת הבוגרים ומאז משך 15 שנים,  במאה וארבעים משחקי ליגה וגביע, שיחק כבלם כשהחולצה מספר 5 על גבו.

אורי היה הקפטן הראשון של הקבוצה שזכתה באליפות הראשונה, בתפקיד המנהיג והקפטן זכה גם להניף בשנת 1957 את הגביע הראשון בו זכה עם חבריו מדור האליפויות אורי חינך וגידל דורות של כדורגלנים כמאמן קבוצות נוער בהפועל פתח תקווה. בין תפקידיו הרבים  בשורות הקבוצה בה גדל ושיחק, שימש כמזכיר הפועל סניף פתח תקווה וחבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל בישראל.

 אורי היה הכתובת הראשית לקשירת יחסים בין הפועל פתח תקווה  וראשי מועדוני כדורגל סביב העולם, שם,  כמו בישראל, שמו הלך לפניו ופתח דלתות. אותם ניצל, להוצאת קבוצות נוער ובוגרים לטורנירים ומסעות סביב העולם, נסיעות שאותם לא שוכחים לו דורות של שחקני העבר אותם גידל, אימן וחינך.

 אותם שחקנים ואוהדי הפועל פתח תקווה הבטיחו את  השתתפותם בשבוע הבא בטכס הנצחת רחוב על שמו של מנהיגם אורי קרני ז"ל. יהי זכרו ברוך.

התמונות באדיבות: ניסים קלדרון.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק