לראשונה בישראל: קורס אוהדים

חדש בישראל: קורס הכשרה מקצועית לאוהדי כדורגל שרוצים לשנות. המכללה החברתית-כלכלית וארגון "היציע", יקיימו מסוף אוקטובר קורס לאוהדי כדורגל

יום רביעי 21 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT

 המכללה החברתית-כלכלית וארגון "היציע", יקיימו מסוף אוקטובר קורס לאוהדי כדורגל שייתן כלים לכל אוהד המעוניין להיות מעורב בהתנהלות הקבוצה שלו, להשפיע עליה ולשנות אותה. זאת מתוך השקפת עולם כי הכדורגל, קודם כל שייך לאוהדים ולקהילה, כפי שהיה בעבר, לפני שהכסף הגדול השתלט עליו. 

פעם היו קבוצות הכדורגל בית לאוהדים שהקימו אותן ודרך עבורם לייצר זהות ותחושת קהילה. המשחק עצמו היה לא יותר מכלי במימוש החוויה הזאת. אבל הודות לפופולאריות העצומה שלו, לחוויית ההמונים ולמשיכה של סכומי כסף בלתי נתפסים אליו כתוצאה מכך, הפך הכדורגל לעוד מוצר בעולם קפיטליסטי, שהעלים את זהות האוהדים, ואת יכולתם להשפיע. 

הקורס כולל בחלקו, היבטים תיאורטיים על התנהלות מועדוני אוהדים בעולם, תיאור מודלים חלופיים מצליחים בכדורגל העולמי, וסקירה של השינויים המבניים בכדורגל הישראלי מהקמת הקבוצות ועד ימינו. עוד הוא כולל תיאור אקטואלי של עולם הכדורגל כביזנס: כמה כסף מתגלגל בעולם הכדורגל בישראל? היכן מושקע הכסף, מה מביא בעלי הון לכדורגל; ומי הם הכוחות הפועלים מאחורי הקלעים והמשפיעים באמת על הכדורגל הישראלי.

במרכזו, מעניק הקורס כלים מעשיים לאוהדים להשפיע על התנהלות הקבוצה שלהם, כמו כלים משפטיים שניתן להפעיל בישראל ומחוצה לה. אימוץ מודלים חלופיים של מועדון אוהדים, עצות  אודות מה לא לעשות בהקימך מועדון אוהדים, על מנת לא להיכשל.

"אנחנו מזמינים כל אוהד שרוצה להיות מעורב בהתנהלות המועדון שלו. זו הפעם הראשונה שפרויקט כזה מתרחש בישראל, שבו מעורבים מרבית הכוחות הפועלים למען האוהדים בארץ. אנחנו מאמינים שהקורס ייתן דחיפה גדולה מאוד למצבם של האוהדים בישראל", אומר יו"ר ארגון "היציע", שי גולוב.

לפרטים שי גולוב,  0523912215

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק