פנאן חייב עשרות מיליוני דולרים

השעות עוברות, הדיבורים מתחילים ועתה כבר ברור: מאמנים ושחקנים בכירים השקיעו אצל מוני פנאן סכומים של עשרות מילוני דולרים. האיגוד יחקור האם גם שופטים השקיעו. עיתון בלונדון: פנאן היה איש הקשר של ניק לוין

יום רביעי 21 אוקטובר 2009
שלמה חסיד

על פי הערכות של בכירים בכדורסל הישראלי,  סך כל ההשקעות של אנשי ספורט שהיו בידיו של מוני פנאן ז"ל עומד על עשרות מיליוני דולרים. 

בין השאר ישנם לפחות שני מאמנים בכירים שנתנו לפנאן סכום של מיליוני שקלים כל אחד למטרת השקעה. עוד ברור כי מספר רב של שחקני כדורסל בכירים השקיעו מאות אלפי דולרים כל אחד אצל פנאן. ראוי וחשוב לציין שוב כי פנאן העניק במשך שנים רוווחים נאים לאותם אנשים.

כבר עתה ברור כי ראדיסאב צ'ורצ'יץ, ששיחק במכבי ת"א בשתי קדנציות ואסטבאן באטיסטה, ששיחק במכבי עד לפני שנה ומשחק היום בספרד, דרשו לאחרונה את כספם. על פי ההערכות, באטיסטה דרש מפנאן 800 אלף דולרים. 

בתוך כך החליטו ראש איגוד השופטים לבדוק האם שופטים השקיעו כספים אל פנאן. אם אכן יתבררו הדברים כנכונים יהווה הדבר רעידת אדמה גדולה בכדורסל הישראלי.

על פי הערכות פנאן השקיע את הכסף אצל איש העסקים, ניק לוין, שהכריז על פשיטת רגל והתאשפז במוסד גמילה.

 העיתון הלונדוני "Evening standard" מפרסם ם דברים שאמר עורך דין שמכיר את עסקיו של פנאן: "בנקודת זמן מסוימת מוני פנאן הפך להיות ערוץ הכסף של ניק לוין בישראל.  הוא הסתבך כשאנשים אחרים החלו להיות מעורבים".

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק