ורמוט התקפי, ורמוט הגנתי?

הפועל ת"א תשחק הערב בבלומפילד מול רפיד וינה. המאמן אלי גוטמן, שלח מסר מחייב ומאתגר לגילי ורמוט, האיש שאמור להכריע את האוסטרים ודורש ממנו לעשות גם הגנה. איזה ורמוט מצפה לאדומים הערב?

יום חמישי 22 אוקטובר 2009
אשר גולדברג
 פטר פאקולט, מאמנה של רפיד וינה ענה בסבלנות לכל השאלות שאנשי התקשורת הכתובה והאלקטרונית המטירו עליו. פאקולט פירגן להפועל ת"א, והבהיר כי רפיד וינה שלו לא פייבוריטית למשחק מול האדומים.

המאמן האוסטרי נתו לישראלים את כל אשר ביקשו. מאמן הירוקים לבנים, פאקולט ידע שדבריו יועברו בתפוצת נט"ו למאמן ולשחקני הפועל ת"א. מאוחר יותר, שוחח פאקולט עם התקשורת האוסטרית, זו שנציגיה לא ספרו את דבריו של אלי גוטמן, אולי מהסיבה שהאמירות בארועים שכאלו כבר לא נספרים בתקשורת האירופית.

פאקולט אמר לעיתונאים האוסטרים דברים אמיתיים: "הפועל ת"א היא הקבוצה שהכי קשה לשחק מול ההתקפה שלה. מודרנית יותר מהמבורג וסלטיק. לישראלים יש במקביל את משחק ההגנה שהכי קל לתקוף. אם נדע לשלב משחק קבוצתי, רפיד וינה תנצח".

הפועל ת"א חייבת לקחת את המשחק הזה ולהגיש על מגש את רפיד וינה לאוהדיה. גוטמן חייב 3 נקודות באופ"א, כדי לחבר את האדומים מחדש לליגת העל, שברחה לה ולמשחק בליגה נגד אחי נצרת.

גוטמן הוא מאמן מנוסה. האמירות והקביעות שלו הן מעט לא מכוונות נכון, הן לא כל כך פוגעות בול. בתחילת הקמפיין סימן גוטמן את המבורג כקבוצת העל, את סלטיק לסגנית ולא ספר את רפיד וינה, אותה הוא חייב לעבור הלילה.

גוטמן איתגר את גילי ורמוט, ושלח לו כבר אתמול לכרית החלומות מסר וקביעה מחייבת. מבחינת גוטמן, ורמוט הוא האיש שיעשה עבור האדומים את ההבדל ואת הניצחון. זהו המטען שורמוט יעלה איתו לכר הדשא, מטען דומה שגילי לא הרים כשקשטן נתן לו לנווט את נבחרת ישראל, לצידו של הסופרסטאר מליברפול, יוסי בניון.

בנושא ורמוט יאמרו כאן דברים שלפני משחק ולא אחריו. להפועל ת"א יש שני גילי ורמוט, שעליהם מדברים בשלב זה בקול לא רם. ורמוט הפעלתן וההתקפי, אשר מייצר כידרורים ופריצות נוסח ג'ורג' בסט. מול גילי ורמוט, שגורם את הנזק הכי גדול להגנה, ובעיקר לשני המגינים קנדה ובונדר.

השניים אינם זוכים לתמיכה הגנתית מצידו של ורמוט. שחקן בהפועל ת"א אמר בחיוך: "ורמוט מאמין משחר ילדותו שהמושג "הגנה" שייך למחתרת שלפני קום המדינה, גוף המשך לאגודת "השומר".

הערב מבחנו הגדול של ורמוט, אבל בהפועל ת"א יכולים גם חבריו איתי שכטר, סמואל יבואה ונמניה ווצ'יצ'ביץ לעשות גולים שיורידו את המטען האמירתי של גוטמן מעל גבו וישחררו את רגליו למרוצים בתוך רחבת ה-16 האוסטרית.

גוטמן הולך אל הלא נודע הערב. הוא שלח ליציע הכבוד את רמי דואני, בטענה שהוא בלם איטי ומציב במרכז ההגנה לצידו של דאגלס דה סילבה, את הרכש מהפועל כפ"ס אביחי ידין, לראשונה בעמדת הבלם.

עד הערב, עדיין יעסקו במכבי חיפה, זו של ליגת האלופות. בהפועל ת"א מאמינים שמחר (שישי) כשהפועל ת"א תתייצב בראש טבלת בית 3, יוכלו את כותרות הלילה הזה למנף גם לערב שבת.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק