עוד לא אבדה התקווה

מוקדמות היורו - בית 5: נבחרת ישראל רשמה הערב הישג באיצטדיון רמת גן בתיקו 0:0 מול נבחרת אנגליה, ששלטה לכל אורך המחצית השנייה.!בניון היה חלש, אוואט ובן חיים תפקדו היטב בהגנה. התקווה לעלייה עדיין קיימת

שבת 24 מרץ 2007
אייל כהן

עכשיו זה בהחלט רישמי. נבחרת ישראל רשמה הערב את אחד ההישגים המרשימים, מאז הכניסה למשחקים האירופאים, וסיימה בתיקו 0:0 מול הנבחרת האנגלית, שבהחלט לא הראתה את אנגליה האמיתית. כעת המשחק מול אסטוניה ביום רביעי הוא בהחלט גורלי.

דרור קשטן, יכול לרשום את ההופעה הנכבדת ביותר של מאמן ישראלי בזירה האירופאית, במיוחד שמדובר במשחק ביתי. נבחרת ישראל לא נפלה הערב ברגעים נכבדים מהמשחק, וסיימה בתיקו מצויין להמשך המאבק העלייה ליורו 2008.

ההימור של טוטߕ תמוז, בן שושן, יואב זיו ופיני בלילי דיי הצדיק את עצמו במחצית הראשונה, אבל המחצית השנייה, הייתה עבודה של הגנת הנבחרת הישראלית, כאשר האנגלים השתלטו למעשה על כל המגרש. ישראל תפגוש את אסטוניה ביום רביעי, ובהחלט תרצה לרשום ניצחון ביתי ראשון בקמפיין אליפות אירەפה.

מקלארן בהחלט יכול להרגיש פיספוס הערב לאחר התיקו מול ישראל. האנגלים שלטו למעשה במחצית השנייה, ורק פיספוס או בעיות ריכוז כזאת או אחרת מנעו ניצחון צודק. כעת יצטרכו האנגלים לתת הכל במשחק הבא מול אנדורה החלשה, כאשר רק ניצחון יכול לתת לתקשורת האנגלۙת, סיבה להוריד את החבל שמסובבים מעל צווארו של המאמן האנגלי.

מחצית ראשונה: מקלארן ביציע - תמוז מטריד את רובינסון

לחץ ישראלי כבר בפתיחה, טוטו תמוז קיבל כדור מבניון, שלח בעיטה חזקה מ-16 מטר, אבל הכדור עלה מעל השער.Ƞדקה לאחר מכן, בניון ניסה לסבסב את כל ההגנה האנגלית, אבל טרי, עצר בשנייה האחרונה.

ווין רוני שיגר בדקה ה-9 את ארון לנון באגף שמאל, לנון רץ מול שפונגין, ניסה להגביה, אך הכדור עלה מעל השער. הכרטיס הראשון במשחק, שלף השופט הנורווגי לכיוון אריק בנאדו, קשר נבחרת ישראל.  

בדקה ה-17 אנגליה כמעט כובשת. ארון לנון פרץ באגף שמאל, שפונגין לא הצליח לעצור, לנון הגביה נהדר, רוני נגח, אבל אוואט הצליח להדוף את הסכנה. שוב התקפה מסוכנת של האנגלית, ג'רארד מסר כדור נהדר ללמפארד, שנכנס לרחבӔ, אבל בשנייה האחרונה מנע אוואט שוב שער בטוח.

בדקה ה-27 תמוז הוכיח מדוע מקומו בהרכב. מסירה נהדרת של בניון מאגף שמאל לתמוז, שהתפנה לבעיטה מ-20 מטרים שטוחה, רובינסון זינק, וקלט מצויין את הכדור. דקה לאחר מכן תמוז הגיע שוב למצבĠמצוין, מהגבהה של בן שושן מאגף ימין, תמוז התרומם גבוה מעל כל הבלמים האנגלים, והכדור עף לפינה השמאלית והחוצה. 

אנגליה יצאה למתפרצת בדקה ה-33, לנון שוב פתח מבערים באגף שמאל, שלח כדור לרחבה, אוואט הדף לא טוב, ג'רארד ۧיבל את הריבאונד, ובעט היטב, בן חיים ירד לגליץ' ועצר בשנייה האחרונה את הכדור, לפני שחדר אל השער. ארבע דקות לאחר מכן, זכו האנגלים בקרן, למפארד הגביה, קארגר עלה מעל זיו, ואוואט עצר ללא בעיות. 

מחצית שנייה: אנגליה שלטה - ישראל בהגנה

המחצית השנייה החלה טיפה איטית. המצב המסוכן הראשון הגיע בדקה ה-55, בניון שלח כדור פנימה לבלילי בתוך הרחבה, שהסתובב במקום , הכדור הלך טוב אבל מעל השער. בדקה ה-62 התקפה המסוכנת של האנגלים, ג'ונסון באגף ימין, העביӨ מסירה מהירה לג'רארד, שזה הגביה, למפארד בעט מהאוויר בתוך הרחבה, אוואט ירד טוב והדף.

דקה לאחר ההתקפה החלו דחיפות הדדיות בין רוני לבן-חיים, הצמד האנגלי, הזכירו נשכחות מהליגה, אבל כאן השופט החליט לשלוף לשניהם כרטיס צהוב. ארבעȠדקות לאחר מכן, האנגלים לחצו על הדוושה, לנון שוב מאגף שמאל הגביה מצויין, למפארד דחק ראש, הכדור עבר סנטימטרים ליד הקורה. 

הנבחרת הישראלית המשיכה להתגונן ודקה לאחר מכן למפארד שלח את ג'רארד באגף ימין, סטיבי ג'י הגביה מצויין והפדחת של ג'ונסוןĦnbsp;עלתה גבוה, ושוב הכדור סירב להכנס. קרן נוספת של האנגלים, הגבהה טובה של למפארד שוב, וקארגר עם נגיחה מעולה, דגדג את המשקוף. 

בדקה ה-69 דרור קשטן ערך את החילוף הראשון במשחק, כאשר בן סהר, חלוצה של צ'לסי עלה במקומו של פיני בלילי, שנרېה עייף. בדקה ה-83 הלחץ האנגלי כמעט והניב פרי, הגבהה של ג'רארד לתוך הרחבה, רוני נגח פעם ראשונה לרחבת החמש, ודפו בעט, אבל אוואט, שוב הציל את שער של ישראל נקי. 

בדקה ה-87 הכדור אומנם נכנס לשער ישראל, אבל דפו היה בעמדת נבדל, כאשר קיבל את הכדור. שוב דפו כבש בנגיחה, אבל למזלה של ישראל, זה קרה בעמדת נבדל בתוספת הזמן.
 
נבחרת ישראל: דודו אוואט, יובל שפונגין, טל בן חיים, שמעון גרשון, יואב זיו, אריק בנאדו, ואליד באדיר, עמית בן שושן (ג

תגובות

טלספורט בפייסבוק