שייכת לליגת האלופות

קונצרט כדורגל אדום בבלומפילד. שכטר וורמוט רקדו וואלס וינאי וריסקו 1:5 את ראפיד וינה. "האדומים" הם סילוני התקפה. גוטמן בדרכו של קשטן

יום שישי 23 אוקטובר 2009
אשר גולדברג

הפערים בין הכדורגל האירופי לישראלי והולכים ונסגרים. נשאר עוד סדק צר של התבגרות כדי שבכל מועדון אירופי ידקלמו את שמותיהם של גילי ורמוט, איתי שכטר, דדי בן-דיין ושאר בועטי הכדור שלנו.

ראפיד וינה פורקה לפיסות של אפסיות על הדשא בבלומפילד ושחקניה יספרו גם בעוד 40 שנים לנכדים על הלילה ההוא של חודש אוקטובר בבלומפילד. מאמן ראפיד וינה, פיטר פאקולט, ידע לפני המשחק שאמירתו: "קשה להתגונן נגד התקפת הפועל תל-אביב שהיא אטומית" תהיה כל-כך נכונה על הדשא.

הפועל תל-אביב היא היום רק הקו הקדמי ולפעמים הקישור. בקבוצה מבינים שאת הנזקים של ההגנה צריך לקבל מקצועית כמובן מאליו ולנצח משחקים על ידי כיבוש שערים יותר מאשר שערי הספיגה. הפועל תל-אביב של נמניה ווצ'צ'ביץ', איתי שכטר וגילי ורמוט אינה נופלת משום קבוצה שאנו רואים בטלוויזיה.

יאמר כאן מיד שבאיירן מינכן, סלטיק, ריינג'רס, ויאריאל, אתלטיקו מדריד ושורה ארוכה של מועדונים אירופים מביטים מגובה הדשא אל הפועל תל-אביב. אני מאמין שגם ריאל מדריד, ליברפול ומנצ'סטר יונייטד היו מפסידות בבלומפילד להפועל ת"א של גוטמן ואבוקסיס.

ב-2002 הייתי שותף מלא (כעיתונאי) במסע הקסם של הפועל ת"א באירופה. דרור קשטן, יחד עם שביט אלימלך, פיני בלילי, אוסטרץ', אנטבי, גרשון, פישונט, הולמאי, אונישנקו, אבוקסיס וחבריהם ראו לגרנדה מילאן את הלבן בעיניים. הם לא ספרו את צ'לסי ובטח שלא את לוקומוטיב מוסקבה וגאזינטספור. רבים האמינו שייקח שנות שני דורות כדי לשחזר את מסע הקסם של "הצבא האדום". אז נולדה גם האמירה: "מסע שנספר לנכדים עליו".

המחזות של אוהדים בטריבונות של בלומפילד עומדים ומריעים לשחקנים באדום דומים. נשים ובנות טיפש עשרה חוזרים לבלומפילד, כשחיוך האושר עולה עולה בצהלה מעלה מעלה. הפועל תל-אביב של נגד ראפיד וינה היא גדולה, התוצאה 1:5 גוררת התעניינות באירופה.

אין ספק שהסקאוטים ביציע הכבוד בבלומפילד רשמו באדום בפנקסיהם את שמותיהם של ורמוט, שכטר, דה-סילבה ווצ'צ'ביץ'. אני רשמתי בפנקסי הוירטואלי את שמו של אלי גוטמן וציינתי: "הפועל תל-אביב קבוצת ליגת אלופות לגיטימית". 

ולסיום, מגיע ציון 10 לבעיטה הענקית של הגיאורגי, זוראב מנטשאשוילי.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק