פלורנטינו והטעויות

מינויו של פלגריני למאמן ושחזור קונספט הגלקטיקוס הבעייתי – יובילו את ריאל מדריד לעונה בסגנון של רכבת שדים

יום ראשון 25 אוקטובר 2009
עובד קראוס

 פלורנטינו פרס לא למד לקח מההיסטוריה. אולי בעצם כן, כי מה שנראה שמעניין את נשיא ריאל מדריד זו בחירתו לתפקיד והפופולאריות בעיני האוהדים. מועדון רציני ואחראי לא שוגה ובונה סגל שאי אפשר לעשות ממנו קבוצה. הוא גם לא יכול למנות לתפקיד מאמן את פלגריני שעם כל הכבוד, אין לו את הכריזמה, הגישה והטקטיקה הנכונה להתנהל במועדון גדול כמו ריאל מדריד.

שחזור פרוייקט הגלקטיקוס הוא בעייתי מאין כמוהו. רונאלדיניו, קאקה, בנזמה, ראול ויסלחו לי כל השאר – אינם יכולים להסתדר עם כדור אחד או להתחלק בעוגה שכולם חושקים בכולה. 

בתחילת הדרך, זה נראה היה טוב, בעיקר משום שהרעב של הכוכבים לשחק כדורגל עשה את שלו והכשרון יצא החוצה. אך ככל שהעונה מתקדמת, הפרגון נעלם ושמחת החיים מתפוגגת – נשאר הסדר, הארגון, מה מותר ומה אסור. כאן נמוג האשראי לפלגריני וההפסד הביתי למילאן (הקבוצה הכי חלשה שהייתה למילאן ב-22 השנים האחרונות) הוא תחילתה של הידרדרות.
בכל קבוצה גדולה יש כוכבים, אך עוד לא נמצאה הצלחה במקום בו יש יותר מדי כוכבים. 

גוארדיולה יודע את זה ולא רק מהסיבה הזו, בארסה (למרות ההפסד הביתי המפתיע לקאזאן), נראית כמי שתהיה עונה נוספת מעל ריאל. זאת למרות שברור כי היא בכושר פחות מזה של העונה הקודמת.

אז כולם מדברים ודיברו על ריאל, אבל הישגים ותארים כנראה שלא ייצאו מזה.

כבר שנתיים,  לזר

שנתיים תמימות חלפו להן בשישי האחרון, מאז שאלעזר (לזר) דודמן – אושיית הטניס הגדולה בהיסטוריה של ישראל – הלך לעולמו ממחלה קשה. המשפחה הקרובה ושלושת בניו הנפלאים רון, גיל ודרור היו שם. כמה חבל שאף אחד מקהיליית הטניס לא מצא מקום לחלוק כבוד למי שהפיח חיים בענף הזה והפך אותו לשם דבר בישראל.

לא די בכך שהיה אחד מענקי הדור, כטניסאי פורץ דרך שנחשב בזמנו לאחד הטובים בעולם, אלא שלזר הקדיש את כל חייו לאימון הדור הבא. היה לי הכבוד הגדול להתאמן אצלו ולקבל יסודות טניס מעולים, כאלו שלא מקבלים היום מאף אחד. ומה הפלא? אנשים צנועים כמו לזר לא ידחפו בפאתטיות לפרשן משחקים ולכתוב טורים בעיתון למרות שאין להם מושג. דוגמא אישית? ספורטאיות למופת? דרך אימון מיוחדת? הכול, כך נדמה, נקבר ביחד עם אלעזר דודמן ז"ל, בבית העלמין "ירקון".

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק