בולוני הרומני הוצע ללוזון

לאצלו בולוני, שנחשב לאחד המאמנים הבכירים ברומניה, הוצע ליו"ר ההתאחדות לכדורגל כמאמן הנבחרת. מקורב ללוזון: "סיכוי טוב שיתמנה אם נגיע להסכם בעניין השכר"

יום שלישי 09 מרץ 2010
דורון ברגר
לאצלו בולוני, שזכה לפני כשנתיים באליפות הליגה הבלגית עם סטאנדרד ליאז', הוא אחד המועמדים הבולטים לזכות בתפקיד מאמן נבחרת ישראל.

בולוני, הוצע ליו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון לפני מספר ימים ועורר התלהבות רבה ע"י לוזון, בזכות הצלחותיו הרבות בשנים האחרונות.

בולוני, ששיחק בעבר בנבחרת רומניה ורשם בשורותיה 108 הופעות, אימן בעבר במספר קבוצות רומניות וצרפתיות וב-2006 מונה למאמנה של מונאקו, אולם פוטר ממנה לאחר מספר חודשיםȠלאחר שמונאקו הסתבכה בתחתית.

ביוני 2008 הוא מונה למאמן סטאנדרד ליאז' הבלגית וזכה עימה באליפות, כאשר בקבוצה משחק גם הישראלי סלים טועמה. בולוני עזב את ליאז' בשל בעיות כלכליות של המועדון. בולוני מקורב מאוד לדודו דהאן, שהיה זה שעשה את השידוך בינו ߜבין לוזון.

כיום, יש מספר מצומצם של מועמדים לאימון הנבחרת. לוזון היה מעוניין מאוד ברוברטו דונאדוני ועד לסוף השבוע הוא היה מעוניין באיטלקי לאמן את הנבחרת, אך ביום ראשון בערב הודיע דונאדוני כי הוא מסיר את מועמדותו עקב הסחבת במינוי.

۞ועמד נוסף הוא ההולנדי רונאלד קומאן, שמבקש שכר גבוה. ווילפריד שייפר הגרמני, שאימן בעבר את נבחרת קמרון, הוא מועמד נוסף לנבחרת.

לוזון הדגיש בפני מקורביו כי לואיס פרננדז עדיין לא נחשב כמועמד לאמן את הנבחרת. פרננדז חזר ואמר בימים האחרונים כי איש מההתאחדות לכדורגל לא מדבר איתו ונראה כי אף אחד מבכירי ההתאחדות לא פנה לפרננדז, למרות שהוא נחשב עדיין למועמד של שניים מחברי מזכירות ההתאחדות לכדורגל.

מקורב ללוזון אמר: "הוא מעדיף את בולוני, שייפר, קומאן או דונאדוני ורק אם אף אחד מהם לא יתמנߔ, ייאלץ לוזון לפנות לפרננדז".

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק