דיווח: הידינק מונה למאמן חוף השנהב

המאמן ההולנדי, סיۛם על חוזה לחודשיים בנבחרת "הפילים" ויאמן אותה במונדיאל הקרוב בדרום אפריקה. אחרי המונדיאל, יחל הידינק את תפקידו כמאמן נבחרת תורכיה

יום רביעי 10 מרץ 2010
אסף בילגורי
 חוס הידינק, המאמן ההולנדי המוערך של נבחרת רוסיה לשעבר, מונה היום למאמנה הזמני של נבחרת חוף השנהב, אותה הוא ידריך במונדיאל הקרוב בדרום אפריקה.

על פי הדיווחים, הידינק, שחתום על חוזה בנבחרת תורכיה, יאמן את חוף השנהב מה-15 במאי עד ה-15 ביולי ולאחר המונדיאל יתחיל את תפקידו כמאמנה הבא של נבחרת תורכיה. 

כדי שיהיה אישור רישמי למינוי, הידינק צריך עדיין להוכיח חוזהו בנבחרת רוסיה הסתיים והוא אינו קשור בחוזה עם ההתאחדות הרוסית.Ƞהידינק מחליף בתפקיד את וואהיד חלילודזיץ', המאמן הבוסני שפוטר בעקבות הכישלון באליפות אפריקה והסיכסוך שלו עם כוכב הנבחרת, דידייה דרוגבה, שלחץ להביא את הידינק לנבחרת.

הידינק, שנכשל כאמור במשימתו להעלות את נבחרת רוסיה למונדיאל, אימן כבר בעבר̠גם את נבחרות הולנד, דרום קוריאה ואוסטרליה ונחשב למאמן עם רזומה מצויין. את הישג השיא שלו רשם כמאמן נבחרת דרום קוריאה מונדיאל 2002, אותה הוא העלה עד לחצי גמר המונדיאל.

להידינק מצפה משימה לא פשוטה להעלות את "הפילים" לשלב הבא במונדיאל, ӛאשר דרוגבה וחבריו שובצו לבית אחד יחד עם נבחרת ברזיל החזקה, פורטוגל וצפון קוריאה.

צילום: גטי אימג'

תגובות

טלספורט בפייסבוק

1