הלילה הגדול של הצהוב-כחול

תכירו את הקבוצה שנוסדה לפני פחות מ-40 שנה, אפילו לא שיחקה בליגה השנייה ושעל פי אנשיה: "לימדה את ריאל מדריד לשחק כדורגל". אלקורקון הביסה את ריאל מדריד 0:4. לצפיה בשערים מהמשחק הכנסו לכתבה

יום רביעי 28 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT
 עד אמש, הרגע הגדול של א.ד אלקורקון היה בכלל בתום העונה שעברה. לאחר שבע עונות בליגה הספרדית השלישית, הצליחה אלקורקון להעפיל למשחקי הפלייאוף. החלום לשחק בליגה הספרדית השנייה היה נראה קרוב, אבל הקבוצה הודחה בסיבוב האחרון על-ידי ריאל יוניון.

ההלם היה גדול. האכזבה עצומה. גם העונה הזאת לא התחילה בדיוק בצורה מרשימה. רק לפני שבועיים הפסידה אלקורקון בביתה לאתלטיקו מדריד ב', 2:1, אבל כלום לא הכין את אלקורקון לקראת הניצחון המדהים על ריאל מדריד, 0:4.א.ד אלקורקון נוסדה בשנת 1971. כמה חובבי כדורגל מהעיירה אלקורקון החליטו להקים קבוצת כדורגל כדי לנסות ולענג מעט את 100,000 התושבים בעיירה שרק לפני 3 שנים קיבלה את האישור לרשות מקומית משלטונות ספרד. אלקורקון ידועה בבית חולים המשרת את 160,000 התושבים, באוניברסיטה וגם בעובדה שאחת מקבוצות הפאר בספרד מתאמנת בשטחה. ולא, לא מדובר בקבוצה המקומית, אלא באתלטיקו מדריד. 

העובדה שאתלטיקו מדריד מתאמנת במקום בטח עשתה טוב לאבי נמני ששיחק בעבר בקבוצה ונהנה לראות את הצהוב-כחול סביבו. יותר מכל, מזוהה אלקורקון בצבע הצהוב-כחול שלה. הדגש על המילה צהוב מודגש בכל מקום בעיר. באתר האינטרנט הרשמי של הקבוצה מסבירים היטב את החשיבות של המילה "צהוב" בימי ראשון, בה נערכים מרבית משחקי הקבוצה. 

תקציב הקבוצה עומד על 1.2 מיליון יורו. בערך מחצית מהתקציב של הפועל עכו. באצטדיון המקומי יש 3,000 מקומות בלבד והוא מכיל יציע אחד וכמה עמודי תאורה שמזכירים יותר קבוצה בליגה השלישית בישראל. המאמן הוא חוזה אלבארז, לא בדיוק מהדמויות הבולטות בכדורגל הספרדי. הקבוצה הוקמה כאמור בשנת 1971, החלה לשחק בליגות בסוף שנת 1977 ומעולם לא שיחקה בליגה השנייה. 

שחקני הקבוצה מורכבים ברובם מכאלה שלא מצאו את מקומם בליגה הראשונה. הקפטן, רובן סאנס, בן 29, הצטרף למועדון לפני כשבע שנים. שיא הקריירה שלו היה לשחק בריאל ויאדוליד ב'. העונה הוא כבש שער אחד ובראיון מרגש לאתר המועדון אמר כי הוא עדיין זוכר איך 800 צופים המתינו לו בנמל התעופה.

הכותרת הראשית באתר האינטרנט הרשמי של הקבוצה דיברה על "הלילה הגדול". באתר מספרים בפירוט רב על מהלך המשחק, על השערים ועל כך ש-"לימדנו את ריאל מדריד לשחק כדורגל". אבל ראשי הקבוצה הזכירו כבר כי יש להתכונן למשחק ביום ראשון נגד קונקונו כדי להמשיך ולהיאבק על החלום להעפיל לליגה השנייה.

לצפייה בשערים של המשחק לחצו כאן

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק