שראפובה היתה על סף הפסד

קמיל פיין היתה על סף סנסציה עולמית, אבל שראפובה ניצחה במערכה השלישית 7:9. משחקים רבים נדחו בגלל החום הכבד במלבורן

יום שלישי 16 ינואר 2007
מערכת TELESPORT

היום השני של אליפות אוסטרליה הפתוחה הכיל בחובו את כל מה שנעדר מיום הפתיחה, כלומר כמעט סנסציות ומשחקים מורטי עצבים. חובבי הטניס המסורים, אלו שפוקדים את האליפות מידי שנה כבר יכלו לנחש כי היום יהיה יום שונה באליפות עם זריחת החמה באוסטרליה הרחוקה. 

כבר לאחר 20 דקות ממועד פתיחת המשחקים (11:00 בבוקר שעון מקומי) החום שנרשם במלבורן עבר בהרבה את 35 המעלות וטיפס לאזור ה-39-40. בשלב זה החליטו מארגני התחרות לבטל את שאר משחקי היום שהיו אמורים להיות משוחקים במגרשים הפתוחים ולהמשיך לשחק רק בשני האצטדיונים המרכזיים בהם ניתן לסגור את הגג. הבעיה הייתה כי התקנה מותנת לכך שכל משחק שהחל כבר לפני קבלת ההחלטה חייב להסתיים.

כך קיבלו חובבי הטניס בכל העולם את אחד המשחקים המרתקים שהיו באוסטרליה בשנים האחרונות כשמריה שארפובה המדורגת מספר 1 ניצבה מול קמיל פיין והחום הכבד. שארפובה הייתה בדרכה להיות הקורבן הראשון של מזג האוויר החם, ולהפוך למדורגת הראשונה מזה 18 שנים שנושרת בסיבוב הראשון של התחרות לא לפני שהובילה 0:5 במערכה השלישית והמכרעת מול הצרפתיה והצליחה להתגבר על כאבי בטן ותשישות בכדי לנצח, 3:6, 6:4, 7:9.

כאמור, המערכה המכרעת נפתחה ב-0:5 מהיר של האלופה אבל אז החלו כאבי הבטן וההתמוטטות הנפשית של הרוסייה הצעירה. פן השוותה ל-5:5 לפני ששראפובה הצליחה לשמור על ההגשה הבאה ולעלות ל-5:6 . שארפובה המשיכה להראות רע ופיגרה שוב לאחר שני המשחקונים הבאים (7:6), לא לפני ששתי טעויות בהגשה של המדורגת 62 בעולם גרמו לה לאבד את הראש ואת המשחק לשארפובה.

"זה היה אחד המשחקים הקשים בקריירה שלי" אמרה שארפובה בסיום. "ברור שלא שיחקתי טוב אבל עכשיו אני רק רוצה להתאושש", הוסיפה המדורגת ראשונה.

מועמדת נוספת לתואר, קים קלייסטרס [4] פחות התקשתה הלילה כשניצחה בסיבוב הראשון את ואסיליסה ברדינה , 0:6 ,0:6 תוך 39 דקות על המשטח החם. גם שוכת העבר מרטינה הינגיס הספיקה לשחק ולחלוף לסיבוב הבא עם 0:6, 2:6 קליל על נטלי דשי הצרפתייה.

בשלושת המשחקים היחידים שנערכו במגרשים הפתוחים בטורניר הנשים רגע לפני ההכרזה על הפסקת המשחקים ניצחה אנה איבנוביץ' [12] את האמריקנית וניה קינג , 0:6, 2:6. אנה צ'קווטאדזה גברה על האוסטרית סיביל באמר 5:7, 4:6 וההודית סניה מירזה הדיחה את האוקראינית אולגה סבצ'וק 5:7, 3:6. משחקה של ציפי אובזילר מול הרוסייה ורה זבונאברה [22] נדחה לעת עתה.

נלבנדיאן הזיע , נדאל בכלל לא

בדיוק בזמן ששארפובה נאבקה בכל הכוח, הצליח עוד מדורג בכיר, דויד נלבנדיאן להסתבך במגרש אחר מול ינקו טיפסרביץ' הסרבי [64]. נלבנדיאן שהגיע לאוסטרליה לפני מספר ימים פצוע פיגר כבר בשתי מערכות והיה על סף הדחה כשהוא בפיגור 5:2 במערכה השלישית. אז הביא הארגנטינאי (שקיבל טיפול בברכו הפצועה במהלך המשחק) כוחות מחודשים למגרש, ניצח את המערכה בשובר שוויון והצליח לנצח במערכה הבאה. במצב של 1:2 לנלבנדיאן במערכה המכרעת, יריבו טיפסרביץ' קרס תחת החום הכבד ופרש מהמשך ההתמודדות.

המדורג השני בטורניר רפאל נדאל הספרדי כלל לא הזיע מול האמריקני רוברט קנדריק 6:7, 3:6, 2:6. לאחר המשחק הקליל של נדאל קיבל הקהל המקומי בחום רב את האוסטרלי הצעיר כריס גוצ'יוני למרכז הבמה, אך האוסטרלי איכזב את המקומיים כשהודח בידי הבלגי אוליבייה רוחוס בארבע מערכות.    

צילומים: רויטרס

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק