ערב טוב אליהו

ליאור אליהו וקאחה ליבוראל ויטוריה ניצחו הערב את מכבי ת"א 86:81 במסגרת המחזור השני של היורוליג. במהלך המשחק פרצו אוהדים פלסטינאים למגרש עם שלטים ודגלים

יום חמישי 29 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT
קאחה ליבוראל ויטוריה, הידועה בשם "טאו ויטוריה" מהעונה שעברה ניצחה הערב את מכבי ת"א 86:81 במסגרת המחזור השני ביורוליג. ליאור אליהו בלט בשורות המארחים במחצית הראשונה עם 12 נקודות ולמרות שמכבי ת"א הצליחה לכפות רבע אחרון צמוד, הספרדים סיימו עם ניצחון 86:81.

מכבי ת"א אמנם התרגלה לזה כבר במשחקים שלה בספרד וגם הפעם במהלך הרבע הרביעי פרצו מספר אוהדים עם דגלים ושלטים פלסטינאים אבל המשטרה המקומית הצליחה להשתלט על האירוע מהר יחסית.

רבע ראשון 

מכבי ת"א פתחה במשחק עם איידסון, אנדרסון, גרין, לאמפה ואנדרסון. הספרדים השאירו את אליהו על הספסל ופתחו עם פאו ריבאס, קארל אינגליש, פרננדו סן אמטריו, מירזה טלטוביץ' וטיאגו ספליטר. יניב גרין פתח את המשחק והעלה את מכבי ת"א ל-5:0 עם סל ועבירה. איידסון קבר עוד שלשה והכריח את המאמן סל הספרדים לקחת כבר פסק זמן אחרי 2 דקות של משחק. הספרדים לא איבדו הרבה זמן וחזרו למשחק עם ריצה 9:0 משלהם ועלו ליתרון של 9:8 (דקה 5').מטטוח שלשות של מכבי בהתקפה השאירה את המשחק צמוד למרות שליטה בצבע של הספרדים. אליהו נכנס למשחק בדקה השמינית ושלשה עם הבאזר סיים את הרבע בשיוויון 25:25.

רבע שני

ברד אולסון פתח את הרבע השני עם 2 שלשות אבל ישר אחרי זה הגיעה עבירה טכנית של הוארטס. ליאור אליהו עם נקודות ראשונות השאיר את הספרדים ביתרון של 39:35 (דקה 14'). אליהו עם 2 סלים רצופים העלה את ויטוריה ליתרון שיא במשחק של 43:37 (דקה 16'). אליהו המשיך לחגוג על ההגנה של מכבי ת"א והעלה את ויטוריה ליתרון דו ספרתי 49:39 (דקה 18'). המחצית הסתיימה אחרי רבע שני גרוע של מכבי ת"א בפיגור 55:44. 

רבע שלישי

 מכבי קיזזה קצת מההפרש בתחילת הרבע הלישי כשהורידה ל-57:49 (דקה 23'). אנדרסון ביצע עבירה רביעית וירד לספסל כשלימונד החליף אותו. איידסון עם חטיפה וסל ועבירה החזיר את מכבי ת"א לטווח נגיעה עם 63:58 (דקה 26'). וישינייבסקי עם שלשה חשובה מנע מהספרדים לברוח שוב והוריד ל- 69:62 (דקה 28'). שלשה גדולה של בלות'נטל הורידה את הפער ל-3 הפרש בלבד בסיום הרבע. 69:66.

רבע רביעי

בלותנ'טל פתח את הרבע כמו שסיים את הקודם ועם שלשה גדולה החזיר את מכבי לשיוויון. במהלך הדקה הראשונה היה אירוע שלא קשור לכדורסל כשאוהדים פרצו למגרש עם דגל ושלטים פלסטינאים אבל המשטרה המקומית הצליחה להשתלט עליהם. היתרון המשיך לנדוד מצד לצד כשויטוריה עולה ל-76:75 (דקה 36'). אנדרסון עם עבירת תוקף, שהיתה גם העבירה החמישית שלו סיבך את מכבי עם 84:79 לספרדים, 1:10 לסיום. מכבי לא התאמצה לחזור למשחק והצליחה רק לשמור על ההפרש שיכול להיות חשוב לגומלין וסיימה עם הפסד של 86:81

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק