עבירות כספיות והשעיות לרוב

השנתיים האחרונות של משה בוחבוט באיגוד השופטים, רצופות בפרשיות מביכות, החל מהשעיות לאחר שגיאות שיפוט קיצוניות ועד להעמדה לדין על עבירה מנהלתית וכספית חמורה

יום ראשון 01 נובמבר 2009
דורון ברגר
 משה בוחבוט, ששפט באופן שערורייתי בשבת בטדי, נחשב עד לא מזמן לאחד מהתקוות הגדולות של איגוד השופטים. הוא סומן בעבר והאמת שעדיין מסומן כאחד שעשוי לזכות בתג הבינלאומי. אלא שבשנתיים האחרונות שמו מוזכר בעיקר במספר טעויות שיפוט קשות ועבירה מנהלית אחת חמורה ביותר.

בוחבוט, היה מעורב לפני כשנה, בעבירת מנהלתית קשה ביותר. הוא הועמד לדין בהתאחדות ביחד עם מאיר לוי והקוון שמעון דביר. לפני כשנה הוגש כתב אישום נגד  מאיר לוי משה בוחבוט ודביר לאחר שהתברר כי השלושה נסעו למשחקים ברכב של מקום העבודה הפרטי ורשמו, כך על פי האישום, את הנסיעה, כאילו נסעו ברכבם הפרטי. בסופו של דבר הגיעו השלושה לעיסקת טיעון. הם החזירו את הכסף שנאמד בסך כולל של אלפי שקלים והושעו לחודש.

שגיאות שיפוט והשעיות  הפכו בשנתיים האחרונות  לחלק מהשגרה אצל בוחבוט. לא שלפני כן לא היו לו טעיות, אך הן היו קורות רק לעיתים.

ההידרדרות החלה לפני כשנתיים. אחת מטעויות השיפוט הקשות בעונה שעברה הייתה של בוחבוט. במחזור ה-23  בוחבוט פסק פנדל לזכות הפועל פ"ת במשחק מול מכבי תל אביב, למרות שמצלמות הטלוויזיה הוכיחו שהעבירה על שמעון אבו חצירה, חלוץ פתח תקווה,  של השוער יבריץ', בוצעה בערך 2 מטרים מחוץ לרחבה. לא ממש קרוב לרחבה אבל בוחבוט ראה פנדל.

אם לא די בכך, בוחבוט שגה פעמיים משום שהיה חייב להוציא ליבריץ' כרטיס אדום, משום שזה מנע שער בטוח לזכות הפועל פ"ת. העונש- השעיה לחודש.

במחזור השני של העונה שעברה שפט בוחבוט במשחק בין בני יהודה להכח עמידר רמת גן. המשחק הסתיים בתיקו 2:2. בוחבוט שרק אז ללא פחות משלוש בעיטות 11 מטרים, אחת מהן לרעת בני יהודה בדקה ה-94 , אותה ניצל ברק בדש לכיבוש. משה דמאיו, מנהל בני יהודה סיכם כי "מדובר בשערוריה". השופט גזל לנו את הניצחון. אני מוכן לקבל טעויות שיפוט, אבל אני לא יודע מאיפה יש לו את האומץ לשפוט כך ואיך הוא יישן בלילה" באיגוד קבעו אז שמדובר בטעויות קשות ובוחבוט הושעה.

כמה חודשים לפני כן שפט בוחבוט במחזור  ה-22 של עונת 2007/8 את המשחק בין קרית שמונה  להפועל תל אביב. גם בתחילת מרץ 2008 הוא עשה לא מעט טעויות. המשחק הסתיים בניצחון קרית שמונה 1:2. ההספק של בוחבוט במשחק: בוחבוט פסל שער חוקי של ברוך דגו מהפועל תל אביב וגם לא פסק פנדל לקרית שמונה אחרי הכשלה ברורה ברחבה. כמו כן, בוחבוט לא הרחיק את מזואה אנסומבו מהפועל ת"א למרות שנכנס בברוטליות בשחקן קרית שמונה. אגב, בישיבת הוועדה המקצועית, בוחבוט הודה שטעה ולא הושעה.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק