גולדהאר, תחזור לביזנס בקנדה

תל אביב צבועה באדום. לגולדהאר כדאי לחסוך כסף על חניית המטוס. אין לו מה לעשות בקרית שלום. לשפונגין, ייני, גפני, ראדלס, ישראלביץ', שבחון ואבידור אין מה לעשות במכבי ת"א

יום שני 02 נובמבר 2009
אשר גולדברג

אין לי מושג מדוע נתקע מיטשל גולדהאר בתוך קרית שלום, אינו מחמיץ אימון ואסיפת קבוצה, אבל ברור לי שלבעלים הקנדי אין מושג בכדורגל והוא גם לא למד כלום. בעלים אמיתי, איש העולם הגדול, לא היה מאפשר לחבורת שחקנים בלי אופי, שרגליהם רועדות מול חולצה אדומה, ללבוש על גופם חולצה צהובה אותה לבשו בעבר גלזר, רוזן, שפיגל, טבק ואבי נמני.

הפועל ניצחה רק 0:1, וכשצלצל אליי חבר בסיום המשחק ולחש לי בצרידות: "ה- 0:1 הזה שווה יותר מ- 0:5", הסכמתי איתו. כי הפועל ת"א ביום בינוני ומטה, לימדה את מכבי ת"א שהיא שייכת לעבר. למכבי ת"א אין כלום היום, מלבד שתיקת הבעלים, ההנהלה והשחקנים, יש לה רק רבבות של אוהדים שיעלו על הכרית בלילה ויזילו דמעה של כאב ותסכול. 

על כר הדשא אין למכבי ת"א משחק ראש, לא של חשיבה ולא של מהלכים מקצועיים. לא בהגנה ובטח שלא בהתקפה. הכדורגל של מכבי ת"א הוא כדורגל נשי, בלי שום עוצמה, בלי שום חיבור לאוהדים ובלי להבין את עוצמת הביזיון שהם מנחיתים על מועדונם. אין לי ספק שחלקם גם יקפצו למקומות בילוי רחוקים כדי לעשות את מה שהם יודעים הכי טוב.

גולדהאר חייב לחסוך 30 אלף שקלים שהוא משלם על חנייה יומית של המטוס הפרטי בהנגאר בנתב"ג. אין לו יותר מה לנאום בחדר ההלבשה, בטח לא באנגלית שרוב השחקנים שומעים אבל לא מבינים. גולדהאר, תחזור עם רעיונות יצירתיים, כי עונת 2009/10, זו הנוכחית שרק יצאה לדרך, התפוצצה כמו בלון של ילדים, צהוב בשפת הים.

האמירות והתירוצים של אנשי מכבי ת"א בסיום המשחק- הזויים. אין בהם שום עניין ציבורי. גיבוב של אמירות שרק הדרישה של אנשי התקשורת מביאה אותם לדלות מילים לא מובנות. האליפות תהיה של מכבי חיפה, והפועל ת"א היא הכי קרובה אליה. 

מאז ומעולם הצהירו במכבי ת"א שהיעד שלה הוא מצוינות, הוא אליפות. מכבי לא ספרה שום מועדון, גם כשלא הצליחה. תארו לכם את ברצלונה, ריאל מדריד, מנצ'סטר יונייטד ובוקה לא מכריזות על תואר האליפות מול מיליוני אוהדיהם.

כשמכבי ת"א והבוס הקנדי מדברים על בנייה, עדיף להם ללכת לחברת אפריקה-ישראל, ולא לבנות בליגת העל הריקנית שלנו, שמורכבת משתי קבוצות על בירוק ובאדום, ומ- 14 קבוצות מזדנבות ונובחות.

בדרבי לא הבנתי מה חיפשו שפונגין וגפני על המגרש. הם לא ראו כלום. בטח שלא את הכדור. הבוליביאני ראדלס מצטיין בדחיפות ועבירות, שרן ייני עסוק יותר בסידור השיער הארוך שלו ובסרט שעליו. ישראלביץ' ושבחון צריכים ללכת בבוקר לרופא, שיבדוק אם החלימו ממחלת פיק הברכיים בה הם לוקים. נראה לי שטוב יעשה נמני אם יאפשר ליובל אבידור לחזור לקרית שמונה, לעזור לה להעפיל לליגת העל.

עדכון.

מיד אחרי המשחק, ככל הנראה, הקריאו את הטור הזה למיטשל גולדהאר. האחרון עלה על מטוסו הפרטי ואמור לנחות לפנות בוקר בקנדה. גולדהאר, כיוון את הטייס לפילדלפיה, שם מתקיים משחק מס' 4 בגמר סדרת הבייסבול, בין פיליס לניו יורק יאנקיז.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק