הנבחרת תשחק בשישי?

יורו 2012: לקראת הקמפיין הבא של נבחרת ישראל, הנהיגה אופ"א יום חדש למשחקים - יום שישי, פלוס שבת וגם ימי שלישי. המשמעות: פגיעה באוהדים שומרי המסורת

יום שני 02 נובמבר 2009
אשר גולדברג
 היום (שני) נערכה ישיבת מזכירות ההתאחדות לכדורגל בה דנו על מספר נושאים בהם ההכנות לקראת הקמפיין הבא של הנבחרת, יורו 2012 שתארח השנה בשני מוקדים פולין ואוקראינה.

השינוי החדש שתנהיג אופ"א, אירגון הכדורגל האירופאי, הוא שכעת המשחקים הבינלאומים יתפרשו על שלושה ימים ולא על שניים כפי שהיה עד כה. נבחרת ישראל תוכל לשחק במוצאי שבת, כפי שהיה עד כה, אולם החידוש הוא שנבחרת ישראל יכולה אף לשחק בערב שישי.

מדוע? כיוון שאופ"א הנהיגה יום חדש באמצע השבוע, יום שלישי, שבו יערכו גם המשחקים, כך שאם הנבחרת תוגרל לשני משחקים בשבוע, אז המרווח היחיד בין שישי לשלישי הינו ארבע ימי הכנה. 

אפשרות נוספת שעומדת על הפרק: נבחרת ישראל תוכל לארח במוצאי שבת ותאלץ לנוח רק כיומיים עד למשחק הבא ביום שלישי. או שתאלץ לשחק משחקי חוץ בימי שישי ואת משחקי הבית בימי שלישי.

אם וכאשר אכן הנבחרת תשחק ביום שישי, זה יפגע מאוד באוהדיה השומרי מסורת, שרבים ממנה פוקדים את המשחקים באופן קבוע ועלול לאבד מן המרקם הרגיש.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק