הרכב חיפה לא יעיל

שלומי ארבייטמן, האס של אלישע לוי, חייב לפתוח את המשחק על הספסל וגאדיר בהרכב. הצהרתו של יעקב שחר: "נקרע אותם בר"ג", מלחיצה את השחקנים. לאלישע יש עוד זמן לתקן

יום שלישי 03 נובמבר 2009
אשר גולדברג
 אלישע לוי הוא היום המאמן מספר 1 בליגת העל. יש לו את הקבוצה שנכון לימים אלו, גדולה על ליגת העל בדרך לתואר אליפות קליל וראוי למאמן ולשחקניו. אבל הפעם, בליגת האלופות עסקינן ובמשחק מול יובנטוס, 40 אלף ירוקים יהיו שם כדי לתמוך ולדחוף את אלישע לוי ושחקניו לניצחון, שיפתח דלת גדולה לחלומות חדשים.

אבל יאמר כאן ובברור - אם ההרכב של אלישע לוי יכלול בין ה-11 שיעלו על כר הדשא את שלומי ארבייטמן ועלי עותמאן, זהו הרכב שנידון לכישלון. ההרכב הזה לא יוכל לנצח את הגברת הזקנה מטורינו. ההרכב הזה לא יכול להיות מחוייב ובר ביצוע לאמירתו של יעקב שחר בחדר ההלבשה בר"ג: "נקרע אותם בר"ג".

יכול להיות ששחר התכוון להפועל ר"ג, כי משפט שכזה אינו ראוי להאמר בחמת זעם מתפרץ, לכיוון קבוצה ששמה יובנטוס. טוב עשה המאמן של "הגברת הזקנה" שלא תלה את הכתבה בחדר ההלבשה, באיצטדיון ר"ג. 

אלישע לוי אינו אחד שהתקשורת מכתיבה לו את מי להציב בהרכב. אלישע לוי, לעניות דעתי "סירס" את ההרכב ההתקפי והיצירתי ע"י הצבתו של שלומי ארבייטמן בהרכב הראשון. דברים שרואים מכאן מול מכבי נתניה, רעננה, ר"ג ועכו, לא יראו מאיזור לואיג'י בופון.

משחקה של חיפה, המבוסס על מעבר תוסס ומלהיב של גאדיר את קטן, יהפוך לכידרורים באיזור "הבולשיט" שיכניסו ללחץ את כל המערך. עלי עותמאן הוא מגן ימני מצויין וגם בלם לא רע באיזור בני סכנין, בואכה מכבי ת"א. אבל עותמאן, בעידן שבו אין שמירות אישיות בכדורגל המודרני, יאבד את המגע עם פאולסן ודייגו ויתקע את המשחק, בשל מגבלויותיו הטכניות.

כאן המקום להתעלם מתגובותיו הילדותיות ומשגיאותיו של ליאור רפאלוב, ופשוט לתת לכישרון החיפאי להתפרץ. משחקים נגד יובנטוס ודומיה הם הקובעים ולא מפגש מול מכבי נתניה.

יובנטוס, יובה או "הגברת הזקנה" או איך שלא תקראו לה, היא עדיין מועדון פאר באירופה. בופון, קנאברו, קייליני, גרוסו, פאולסן, ג'ובינקו, דייגו ואמאורי, עדיין יכולים בסיום המשחק לנפק כותרת: "בר"ג קרענו את מכבי חיפה".

אני מעדיף כותרת של יניב קטן בנוסח: "באתי, כבשתי וניצחתי" מאשר כותרת דומה של צ'ירו פרארה, שיצביע על נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר שיהיה הלילה האיש שאמירתו תרחף מעל כולם, כל דקה במהלך המשחק.

אגב, ביציע בר"ג יהיה יוסי מזרחי, מאמן מ.ס אשדוד שהוא שליח ליגת העל, לעצירת דהירת מכבי חיפה, במחזור המשחקים הקרוב בליגת העל.

צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק