הכתובת הייתה על הגולדברג

אלישע לוי הרס במשחק אחד את כל התדמית שהוא בנה לעצמו בחודשים האחרונים. ההחלטה שלא לפתוח עם גאדיר היא מהתמוהות שקיבל בקריירה. את מה שאשר גולדברג ידע אתמול, לוי הבין אחרי המשחק

יום רביעי 04 נובמבר 2009
דורון ברגר

אתמול בבוקר פורסם כאן ב-TELESPORT טורו של אשר גולדברג לקראת משחקה של מכבי חיפה מול יובנטוס. אומנם אשר גולדברג הוא לא גאון הדור ולא גאון כדורגל, אבל גולדברג ידע כבר 12 שעות לפני המשחק שאלישע לוי בדרך לבצע את הטעות הכי גדולה שלו מאז שהוא הגיע למכבי חיפה.

אלישע לוי הוכיח במשחק מול יובנטוס שיכול להיות שבליגת העל הוא עדיין מאמן מצוין, אבל באירופה יש לו עוד מה ללמוד. הוא דיבר כבר לפני המשחק הראשון מול באירן מינכן על הרצון לנצח בכל משחק ובאופן מדהים, מכבי חיפה שלו, שהפסידה בשלושת המשחקים הראשונים על האפס, זכתה במחמאות. לא ניתן היה להתעלם מכך שהקבוצה הגיעה להמון הזדמנויות, בעיקר מול בורדו ויובנטוס. לא ניתן להתעלם מכך שההגנה עמדה בכבוד בשלושת המשחקים ולא ניתן היה שלא להתלהב מאייל גולסה ובהמשך ממוחמד גאדיר.

לטעמי, מוחמד גאדיר הוא השחקן החשוב ביותר במערך ההתקפי של מכבי חיפה. אייל ברקוביץ' התפלא אתמול בשידור חי מדוע כל-כך הרבה כדורים ארוכים נשלחים למעלה. אך למי ששכח, כך הגיע בדיוק שער השיויון של מכבי חיפה מול בית"ר ירושלים שהפך לחלוטין את המשחק לפני שבועיים בקריית אליעזר. 

גאדיר הוא אחד השחקנים המהירים שרצו על כר הדשא בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות. זה בכלל לא משנה אם הוא משתלט על הכדור והופך אותו לשער, אם משתלט על הכדור והופך אותו למסירה נאה, אם הוא משתלט על הכדור ומושך אליו שני מגנים או אם הוא לא משתלט עליו בכלל. שחקני ההגנה רואים את גאדיר רץ ונאלצים לרוץ אחריו. המהלך הזה פותח את כל מרכז ההגנה של הקבוצה היריבה ומכבי חיפה כבשה לא מעט שערים העונה בזכות גאדיר.

ההכנעות בפני שלומי ארביטמן היא עוד סימן לחולשה שהפגין אלישע לוי מול יובנטוס. נכון, ארביטמן כובש בצרורות מול הפועל רעננה ומכבי נתניה (או ממה שנשאר מההגנה של מכבי נתניה), אבל גם אם צריך להעריך את יכולת הכיבוש של ארביטמן מול הקבוצות האלה, אין שום סיבה להחליף מתכון מנצח. ארביטמן טוב בעיקר כשהוא עולה מהספסל ואם אלישע לוי רוצה לנסות אותו בהרכב, המשחק ביום שני מול אשדוד הוא הזדמנות מצוינת לכך. לארביטמן עדיין אין מה לחפש בהרכב הראשון של מכבי חיפה, בטח לא במשחק שהיא הייתה חייבת לנצח אותו, בטח לא על חשבון גאדיר.

השורה התחתונה הולכת ומתבררת כאכזבה. בארבעת המשחקים הראשונים שלה בליגת האלופות בעידן שום, הבקיעה מכבי חיפה שישה שערים והיו לה כבר 3 נקודות, בדרך לארבע נוספות. מכבי חיפה של שום הבקיעה בחמישה מתוך ששת המשחקים שלה ולא ספגה בשניים מתוך הארבעה. ללוי אין שום דרך לשחזר את ההישג של שום, הוא זקוק לנס בשביל לסיים במקום השלישי אבל כנראה שמכבי חיפה תסיים את העונה האירופית שלה עם 3 נקודות, אותן תשיג במשחק חסר חשיבות מול בורדו במחזור האחרון.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק