גראנדה חיפה? בקושי פרוג'ה

אלישע לuי קבע הרכב של פרשנים ואנשי רחוב, שעכשיו מדברים מאחורי גבו. אלישע לא רוצה שימחקו אותו מאירופה ויקבעו אותו כמאמן של קבוצה שלא צריכה בישראל מאמן. כה אמר פרארה

יום רביעי 04 נובמבר 2009
אשר גולדברג

אנשי יובנטוס נראו בסיום המשחק אתמול ברמת-גן בדיוק כמו שסיימו משחק ידידותי של טרום עונה. הבלם המפורסם, פאביו קנבארו, הודח מההרכב, ישב על הספסל ואמר: "גראנדה חיפה? בקושי פרוג'ה".

ליגת האלופות לא מתאימה למכבי חיפה העונה. זו מכבי חיפה שפרשנים ליצנים ואנשי תקשורת אלקטרונית וכתובה שיטו גם באלישע לוי וגם בנשיא יעקב שחר. מאמן יובנטוס, צ'ירו פרארה, נשאל על-ידי עיתונאי ישראלי על ההבדל בין מכבי חיפה של היום למכבי תל-אביב של הקמפיין הישראלי הקודם (תחת ניר קלינגר) ואמר: "מכבי ת"א הבינה את המשחק. מכבי חיפה שיחקה בלחץ ובלי שיטה".

שחקן במכבי חיפה אמר כבר לפני המשחק שהדרבון והמחויבות שיצרו יעקב שחר ואלישע לוי באסיפות גרמו לשחקנים לעשות במכנסיים. הלחץ היה לנצח את יובנטוס, כאילו מדובר במשחק נגד הפועל רעננה.

אלישע לוי הוא מאמן מצוין, בחור חיובי שהיה בעברו גם כדורגלן, נשמה מצטיין. אני לא רוצה לחשוב שההרכב המבולבל של אתמול נכפה כביכול על אלישע לוי. לוי הוא איש עקרונות ומקצוען. אין לי ספק שהגולים של ארביטמן נגד מכבי נתניה לא הם שגרמו לו להתעקש על 90 דקות בהרכב. זה בסדר שעלי עותמן הצטיין בסכנין ומחויב לאלישע לוי, עלי עותמן יכול נכון לעכשיו להיות אך ורק מגן מחליף למשומר. גם אין לי ספק שאלישע לוי למד המון מליל הבלהות של אתמול. הוא יהיה חייב לאסוף את שברי הקרדיט שקיבל אחד לאחד בחזרה לבניית פאזל.

"ההתעקשות כביכול" שלא להחליף את ארביטמן ואת עותמן היא סוג של נעשו דווקא שעבר זמן. אלישע שאני מכיר עשרות שנים נתקע כך פתאום ליום יומיים שחורים. איך יכול ארביטמן לשחק כחלוץ שמאלי, צד שממנו ספגה חיפה את גול ההפסד. בכל יום נתון, ולדימיר דבאלשווילי מסוכן וחד יותר משלומי ארביטמן.

הבית של מכבי חיפה היה אולי הקל ביותר באירופה. פשוט קל וחלק למעבר היסטורי לשלב הבא. אבל כשהרכש היוקרתי נכשל והכותרות מבשרות על תותחים בלי אבק שרפה מריבר וויאריאל, אין גם בפרקליטות מי שיחקור וישאל שאלות.

חיפה הייתה חייבת לעבור את יובנטוס הזקנה, את באירן מינכן ההזויה. לדעתי גם בורדו נפלה ממכבי חיפה, ביום נתון בלי יניב קטן שלנו. 

ביום ב' נגד מ.ס אשדוד בחוץ, כבר לא משנה עכשיו אם ארביטמן יחזור לספסל. אפשר גם להוריד את מוחמד גדיר לנוער, כי בקרוב חוזר אייל גולסה מפציעה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק