זמן להסיק מסקנות

הקמפיין הכושל והעלוב ביותר בתולדות קבוצה ישראלית באירופה, רשום דווקא על שם המועדון המפואר והמצליח ביותר שיש לנו

יום רביעי 04 נובמבר 2009
עובד קראוס

 אם לאלישע לוי הייתה מודעות, הוא היה מניח הבוקר מכתב התפטרות על שולחנו של יעקב שחר. אבל הוא לא יעשה זאת כי  למה שיעשה זאת ויוותר על גן העדן שרק יענקל'ה יודע איך בכלל הכניס אותו לשם?

כבר מזמן אני טוען שלמנות את אלישע לוי למאמן מכבי חיפה זה כמו למנות למדינת ישראל שר חוץ שאינו דובר אנגלית.

הקמפיין הכושל והעלוב ביותר בתולדות קבוצה ישראלית באירופה, רשום דווקא על שם המועדון המפואר והמצליח ביותר שיש לנו. בשביל לנצח שמונה משחקים רצופים בליגת העלובות, די היה למנות את ראובן עטר – אחד לפחות שכן יודע לעשות יש מאין. תסמכו על המאמן של נתניה, שגם בליגת האלופות היה מוציא הרבה יותר מאפס נקודות ואפס שערים.
 
תחשבו על יצחק שום שבשישה משחקי חוץ (חיפה אירחה בקפריסין) מול יריבות חזקות יותר, הבקיע 12 (12!!!) שערים (כולל חמישה מול מנצ'סטר יונייטד) וזה עוד בימים שהייתה כאן ליגה חזקה והיה לנו הרבה פחות ניסיון אירופי.

או למשל על ניר קלינגר שמול אותן השמות כמעט (רק שאז באיירן ויובה היו אימתניות וחזקות הרבה יותר), עם קבוצה צעירה וחסרת ניסיון וכשרון לחלוטין עשה כאן בית ספר בר"ג ליובנטוס של פאביו קאפלו.

"לקרוע אותם", ביקש יענקל'ה שחר ואני מסכים עמו. שחר מבין כדורגל ויודע שיובנטוס קבוצה אפורה, כבדה וחסרת ברק – רחוקה שנות אור מימיה הגדולים. קבוצה שהסגל של מכבי חיפה צריך לגבור עליה. מעניין מה אלו שצעקו לרוני לוי שלוש שנים "אליפות בלי מאמן", חושבים על צורת האימון הנוכחית של הקבוצה שלהם.

יותר מדי רמזים ונורות אזהרה קיבל אשתקד שחר, שיכול היה – בסיבות מקצועיות טהורות – לומר לאלישע תודה, אך ולהביא מאמן בעל שיעור קומה שיהלום את המטרות אליהן שואפת הקבוצה להגיע באירופה, כי בליגה זו ממש לא חוכמה וכמובן שלא כוחות. הוא העדיף להיות סופר ג'נטלמן ולכן פניו ימשיכו להחמיץ בשני המשחקים שנותרו לסיום הפארסה הזו.

אסור שהכישלון המהדהד הזה יבלע בים של ניצחונות דמה בליגה מצחיקה. בסופו של דבר אין מה לצחוק: אלו הם היום הפנים שלנו בליגת האלופות ולכן הבושה היא תחושה הולמת יותר ולא רק את הרגשתי האישית.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק