כבשו גם את וינה

הליגה האירופאית: עוד קונצרט על אדמת אוסטריה. הפועל ת"א פירקה ללא מענה 0:3 את ראפיד וינה, משערים של אביחי ידין, גילי ורמוט וביברס נאתכו, חגגו בעירו של מוצארט

יום חמישי 05 נובמבר 2009
אייל כהן

כמה שהכדורגל הישראלי אוהב את הכדורגל האוסטרי. תשאלו אפילו את שלמה שרף, ובקיץ האחרון אפשר גם לפנות לאלישע לוי, אבל הערב הגדול שייך לאלי גוטמן, שהותיר את סגנית האלופה, ראפיד וינה על האפס ב-3:0  הענק של הפועל ת"א בחוץ. מה שבטוח הפועל ת"א במקום הראשון בבית.

סיכום שני המשחקים בין שתי הקבוצות קובע מאזן שערים מטורף של 1:8 לזכות הפועל תל אביב. אין ספק שמדובר באחת הקבוצות הטובות ביותר שהציב הכדורגל הישראלי במסגרת האירופאית, שמזכירה באותה מידה את הקבוצה של דרור קשטן, שנעצרה רק בשלב רבע הגמר דאז. 

הרבה דובר לפני המשחק על "נקמה אוסטרית", התקשורת המקומית באוסטריה ניפחה את הבלון יותר מדי, עד שהוא התפוצץ במהרה. השאלה הנשאלת כעת, איזו קבוצה ישראלית יותר טובה באירופה?

התיקו של המבורג בסלטיק (0:0) מעמיד את הפועל ת"א בבית 3 במקום הראשון (!) עם 9 נקודות, ולאחריה המבורג הגרמנית עם 7 נקודות. האדומים עם רגל וחצי בשלב הבא והשאלה שנותרה פתוחה, באיזה מקום הפועל תסיים?

מהלך המשחק: 

לחץ אוסטרי כבר בפתיחה, מסירה נהדרת של ילאביץ' לקבלאק, שכמעט והכניע את יבואה, שבהדיפה אדירה מנע גול בטוח. כבר בדקה ה-11 שיחרר בוסקוביץ' פצצה לחיבורים, אניימה הדף באלגנטיות לקרן. 

למרות הלחץ האוסטרי, בהתקפה בודדת של של הפועל תל אביב, יבואה החזיר אחורה לאביחי ידין, ששיחרר פצצה לחיבורים מ-35 מטרים, שער אדיר - 0:1 אדום. 

8 דקות לאחר הראשון, כדור ענק של שכטר ליבואה, שהגיע אחד על אחד מול פאייר, אבל הגנאי היסס והמגן האוסטרי הספיק להגיע ולהרחיק. שוב שכטר מעורב, כאשר בדקה ה-28 ווצ'יצ'ביץ' מסר כדור נהדר שחתך את ההגנה לכיוונו של שכטר, שעבר את השוער אבל בעט החוצה. 

במחצית השנייה הפועל חיפשה את השער השני. גילי ורמוט נכנס לרחבה, ספק הכשלה ספק העמדת פנים, הכדור בסופו של דבר התבזבז וחזר למארחת. 

זה לקח קצת זמן, אבל זה הגיע שוב. בדקה ה-65, האוסטרים חשבו בעיקר התקפה, הפועל ת"א הצליחה לעקוץ עם מבצע אישי של גילי ורמוט הענק, שהשתלט על הכדור, חדר לרחב ומצא עצמו לבד מול השוער, עבר גם אותו וכבש בסטייל - 0:2 ענק להפועל

עוד לא חמש דקות מהשני, הגיע השלישי (!). התקפה יוצאת מהכלל, שהחלה אצל יבואה, המשיכה לגילי ורמוט, ששוב חדר לרחבה, עבר שני שחקנים ומסר באומנות לביברס נאתכו, שמקרוב גילגל פנימה - 0:3 להפועל

הפועל עוד יכלה להגדיל את היתרון, אבל עם קצת ריכוז גם זה היה קורה. למרות זאת האדומים עשו ערב אדיר שיזכר להרבה זמן.

ראפיד וינה: הלגה פאייר, אנדראס דובר, רגנוולד סומה, יורגן פאטוקה, מרכוס קאצר, מרכוס הייקינן, יאסין פהליבאן (גרטנר, 58), ולי קבלאק, סטפן הופמן, ברנקו בוסקוביץ', ניקיצה ילאביץ' (חמדיס עלי, 80).

הפועל תל אביב: וינסנט אניימה, דני בונדר, וואליד באדיר, דגלאס דה סילבה, דדי בן דיין, אביחי ידין (מיכאל זנדברג, 87), ביבראס נאתכו, גילי ורמוט, נמניה ווצ'יצ'ביץ' (מנטשאשווילי, 59), איתי שכטר, סמואל יבואה (מהארן לאלה, 73).

תמונה: באדיבות האתר הרישמי - הפועל תל אביב.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק