מזמן לא שיחקנו טוב

מ.ס אשדוד הכריזה על שנת התייעלות שכרגע לא מובילה לכלום, אבל חלוצה עידן שריקי בונה על התעוררות דווקא הערב נגד חיפה. אז מה מתבשל בעיר הנמל?

יום שני 09 נובמבר 2009
שלמה חסיד
 עונה די יבשה עוברת על מ.ס אשדוד. הקבוצה של ג'קי בן זקן וחיים רביבו הכריזה על תקופת התייעלות ובינתיים הצעירה משמעותית את הסגל. יותר מדי טוב זה לא עשה לה, אבל במועדון חושבים קדימה, ובטוחים שיהפכו לחממה לכישרונות צעירים, שיכניסו לבעלים הון כשיבשילו לייצוא. הערב תארח מ.ס את הוולבו הדוהרת של אלישע - זמן טוב לטעום מהבישולים בסיר של יוסי מזרחי.

מנכ"ל הקבוצה רפי נידם, נשמע זחוח: "תהליך ההצערה שעברנו לא אומר שאנחנו הולכים לשנה קשה. להיפך, זה רק גורם לנו להיות טובים יותר. אני בטוח שנגמור את העונה במקומות 1-6 ובשנים הבאות נהיה אפילו למעלה יותר. קורים לנו רק דברים טובים ואנחנו מרוצים מאוד".

 לפי הדברים שלך תוך חמש שנים אתם לוקחים אליפות

 "אולי אפילו לפני זה. תשאל את השחקנים שלנו והם יספרו לך מה בדיוק הם עוברים אצלנו מהבוקר עד הערב. זה תהליך שלא עבר על אף קבוצה בארץ. הפכנו למועדון המצקועני ביותר בארץ".

עידן שריקי, ששרד את המפהכה הצעירה, מספר: "למה שעובר על המועדון באמת אין אח ורע בשום מקום בארץ. יש לנו קואוצ'ר, תזונאית, פסיכולוג, אימונים אינטנסיבים, לימודי העשרה, והכול על מנת למקסם את היכולות של השחקנים. זה דבר נהדר ומרגיש כמו אירופה, ואני חושב שאפשר לפרגן לבעלים על הדרך שבה בחר".

ומה לגבי הישגים?

 "ברור שדברים כאלה לוקחים זמן. כרגע מה שחשוב לג'קי זה לראות עוד ועוד צעירים משתלבים בקבוצה. לא מדברים פה על ריצה בצמרת, המטרה לתת זמן שפשוף לצעירים, ואני חושב שבמשימה הזאת אנחנו עומדים. לגבי הצמרת, עוד חזון למועד".

 אז לא תוכלו לעצור את חיפה הערב?

 "למה לא? כאן בבית שלנו אנחנו לא פוחדים מאף קבוצה. מזמן לא נתנו משחק טוב, ואני מקווה שהעובדה שהקבוצה מספר אחת בארץ מגיעה העירה תגרום לנו להתעלות".

סהר גינסבורקי, לשעבר מנהיג אוהדי אשדוד, הפך לאופוזיציונר מספר אחת שלה, וכבר מזמן לא דורך באיצטדיון הי"א: "לא ברור לי מה קורה בקבוצה הזאת, וכבר לנו כאוהדים אין עם מה להזדהות שם. לקחו את הקבוצה שלנו, עירוני אשדוד זצ"ל, והפכו אותה להפועל אשדוד, שהיתה היריבה השנואה שלנו. לא רק אני אלא הרבה מאוד אוהדים כבר לא הולכים לראות כדורגל, ויש לנו תחביב חדש - קבוצת הנשים של המועדון מצמרת ליגת העל - אנחנו נותנים לה גיבוי ונהנים לראות אותהמשחקת".

מה לא בסדר במ.ס אשדוד?

"הכול. למשל המאמן. הוא לא הוביל את הקבוצה לאף מקום וזה גדול עליו להפוך אותנו לפקטור, אז מה יש לו לחפש כאן? כנראה שכלום, ובכל זאת הוא עדיין פה. אז אנחנו האוהדים כבר לא באים".

אלון חזן, אולי הסמל הכי גדול של אשדוד בכל הזמנים, איבד גם הוא עניין במתרחש, וזו עוד עדות לכך שבן זקן מתח קו על העבר. חזן: "אני לא עוקב אחרי הקבוצה, לא יודע מה קורה שם, והאמת היא שזה לא מעניין אותי מה קורה שם. אני את הפרק שלי בקבוצה כבר סיימתי, זה שייך להיסטוריה ואין לי שום דבר משותף עם מ.ס אשדוד משל היום".

 בדרך כלל איו נתק בין שחקני עבר גדולים למועדון שלהם

 "אני כבר כמה שנים לא שם, חיי המשיכו להתגלגל, וגם הקבוצה המשיכה הלאה. כיום יש לי תחומי עניין משלי, בלי קשר לאשדוד"

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק