עידן ניצח בדרבי המימונים

כדוריד: עמרי מימון מתח את אחיו עידן מחצית שלמה. הפועל ר"ג כבר הובילו 11:12 נגד הפועל ראשל"צ במחצית, אבל אז עידן התעורר וניצח במשחק. אס"א ת"א ניצחו את נס ציונה, הרצליה את פ"ת וחולון את ר"ג

יום שני 09 נובמבר 2009
מערכת TELESPORT

 ארבעת המשחקים שפתחו את המחזור השביעי בליגת 'בנק יהב' לא זימנו הפתעות מיוחדות. במשחק המרכזי ניצחה כצפוי אס"א 'קסטרו' ת"א את א.כ. נס ציונה 24:37 (8:13). השוער מישה לוין כהרגלו נעל את שער המארחים עם 19 עצירות ב-51%. ליעד אשכנזי עם 7 שערים ודן מירקוס עם 58 ב-100% הצלחה הובילו את כובשי אס"א ואילו דב ישועה שחזר במחזור שעבר אחרי פציעה מסר לחבריו 6 אסיסטים, לעומת 9 אסיסטים של כל שחקני נס ציונה. בסיום ניצחון קליל לאס"א, בה בלטו גם אלי רן ורוני גבאי עם 4 שערים כ"א בשורות נס ציונה ניתן לציין את ג'ניה קיגל עם 5 שערים ומתן פוטשניק עם 4.

בר"ג מתחו חניכיו של עמרי מימון את הקבוצה של אחיו עידן לפחות במחצית הראשונה שהסתיימה ביתרון 11:12 להפועל 'שאול סופר' ר"ג. מילאן סטאניץ' עשה הכל בר"ג, כבש 8 שערים, אומנם באחוזים גרועים (מתוך 23 זריקות לשער) והוסיף 6 אסיסטים, אבל גם איבד 8 כדורים. אמיר לנגליב פתח את המחצית הראשונה על הספסל, אבל אחרי היתרון של הרמת-גנים, המאמן וובה זייקמן נהנה ממנו בחצי השני בה הוא מסר 3 אס' והבקיע 3 שערים. עידן מימון תפס את עצמו וסיים את המשחק עם 5 שערים ו-4 אס' כשיחד עם עידן יעיש וגיא כהן שהוסיפו גם הם 5 שערים כ"א, הובילו את ראשל"צ לניצחון 24:33. במשחק בו נשלפו 5 כרטיסים אדומים (לאיתי פיירמן ועמרי מימון מר"ג, לעומת שחר מיארה, גיא כהן ואנדריי וסיוק מראשל"צ) הרבו לכבוש ערן רויטר מר"ג עם 5 כיבושים ומנגד, אייל שור, ווסיוק עם 4 כ"א.

רעננה קיוותה לניצחון ראשון העונה, אבל תיאלץ להמתין לפעם אחרת לאחר שהפסידה בביתה למ.כ. חולון 33:26 (15:14). המשחק שנפתח ביתרון חולוני, בעיקר בזכותם של כריס אוגדובה שסיים עם 10 שערים ופטריק נוואו עם 6. לרקאת סיום המחצית רעננה חזרו לתמונה בזכות יכולת מצוינת של הניגרי שלהם, גלורי אופור שכבש 9 שערים והוריד את קבוצתו למחצית בפיגור מינמלי 15:14. חולון פתחה את המחצית השנייה בריצת 0:4 ועם יכולת מרשימה של שוערה הצעיר עדן צרפתי. בסיום הפסד שביעי לרעננה שממשיכה לאייש את המקום האחרון. בן שירן הוסיף 5 שערים לרעננה, אמיר תורקישר  הוסיף 5 לחולון ויאיר סגרון 4.

אחרי ההפסד להפועל ראשל"צ ביום שישי, בני הרצליה חזרה למסלול הניצחונות והפעם עשתה זאת בביתה נגד עירוני מכבי פ"ת 25:34 (11:18). משחק מצוין של תומר שמעוני שסיים עם 9 שערים ומירקו סטויאנוביץ' עם 6, היה גדול על הפתח-תקואים אצלם בלטו סאשה צ'ודנובסקי עם 7 שערים ומאנדיי סאט עם 5 שעוד החזירו את קבוצתם לפיגור 2 שערים בדקה ה-48, אבל לעומתם, הזר החדש שלהם, דושקו מילינוביץ' יותר הזיק מעזר כשסיים עם 0 שערים מ-6 זריקות. יוני פיק מפ"ת הורחק באדום לקראת הסיום.

המחזור יושלם ביום שלישי כשמכבי 'צבר ספורט' ראשל"צ תארח בבית מכבי החדש (19:30, שידור ישיר בספורט 5) את מכבי 'אבישי' קרית מוצקין וא.ס. 'סטולי' רמה"ש תארח באורנים (20:00) את מכבי 'טירק' ת"א.

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק