הלוחם מפרדס חנה פורש

ארז מסיקה אומר שלום לאהבת חייו. הילד שהגיע מפרדס חנה לזכייה באליפות עם מכבי תל אביב ולליגת האלופות, שנתן את כולו למען הכדורגל - פורש מהפועל ב"ש ומסיים קריירה בגלל בעיות רפואיות בליבו

יום שלישי 10 נובמבר 2009
אשר גולדברג

 ארז מסיקה עשה את עיקר הקריירה שלו במכבי תל אביב. מסיקה, הגיע עם ניר קלינגר לזכיה באליפות האחרונה של הצהובים, והיה מהבולטים במסע של מכבי תל אביב אל עבר ליגת האלופות עם יובנטוס, באיירן מינכן ואייאקס אמסטרדם. מסיקה מצטרף בפחות משבוע ימים, לאלעד בונפלד אשר הודיע ביום ראשון על סיום הקריירה.

אוהדי מכבי תל אביב, שהוקירו את משחק הלחימה של ארז, ואת אהבתו למועדון הצהוב, קראו לו "המכביסט". עכשיו ארז מסיקה, הילד שהגיע מהשכונות הדרומיות של פרדס חנה, דרך מכבי חיפה והפועל חיפה למכבי תל אביב כולל קריירה בקפריסין חשב להוביל את הפועל באר שבע לעונת תהילה.

בעיות בליבו גורמים לו להביט בעצב אל עבר העבר ולסכם עם דמעות קריירה, שהייתה יכולה להמשיך בתמיכת רעייתו והילד הקטן עוד מספר שנים.

מסיקה כאילו נולד עם הכדור. שחקן במכבי תל אביב, ששיחק איתו אמר: "שהיינו רואים את ארז דוהר, נלחם וכאילו כל כדור שהוא מחלץ מהיריב, יכול להביא אליפות, נדבקנו ממנו. הוא היה הסוס השחור של האליפות הגדולה, אפשר להגיד שהדשא בבלומפילד וברמת גן, ספג את הכי הרבה זיעה משחקן של מכבי תל אביב בעונת האליפות".

למסיקה הייתה בעיטת פצצה ברגל שמאל, אולי אחת הבעיטות החזקות ביותר בכדורגל הישראלי. הוא תופקד במספר עמדות שונות ותמיד הקריב את הקריירה שלו עבור שחקנים אחרים במשחק מלא הקרבה ופציעות. בני משפחתו מספרים, כי אחרי כל אימון ואחרי כל משחק היה נדמה שמסיקה חזר משדה הקרב. באסיפות שקיים ניר קלינגר כדי לדרבן את הקבוצה, הוא תמיד נתן דוגמא את היכולת של ארז לתת עוד טיפה מהרזרבות האחרונות, שנמצאות בגופו.

השיא של ארז היה כאשר בשלהי העונה זו של האליפות הגדולה, הביא קלינגר תפוז שנסחט כמעט עד תום ובכוחות אחרונים הצליח להגיר מהתפוז עוד טיפה בודדת, כשהוא פולט עוד מאמץ שנותן ארז עד טיפת הדם האחרונה.

ליוותי את מכבי תל אביב בליגת האלופות כמעט בכל משחק בארץ ובאירופה. הייתי בכל האימונים. היו לי עשרות שיחות עם ארז מסיקה והוא תמיד סיים את האימון באמירה: "איזה כיף לי, שהצלחתי להגשים את החלום ולהיות שחקן כדורגל".

ארז, המון בריאות

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק