גדל בטוברוק. השתדרג במכבי

חן עזרא מציג: כל הדרך מטוברוק ועד לנבחרת הצעירה. השחקן שגדל בבית"ר טוברוק זומן למדי הנבחרת על ידי המאמן מוטי איווניר. בכך עלה מניין שחקני טוברוק בנבחרת לשישה. עזרא: חייב ההצלחה למכבי נתניה

יום שלישי 10 נובמבר 2009
מערכת TELESPORT

 יכולתו הנפלאה של חן עזרא, קשרה המצוין של מכבי נתניה, לא נעלמה מעיניו של מאמן הנבחרת הצעירה מוטי איווניר, והוא זומן לנבחרת ואף צפוי לשחק במשחק הקרוב כשהוא לובש את המדים הלאומיים. עזרא, שבישל שלושה שערים מול בניצחון נתניה על בית"ר ירושלים, מגלה יכולת נפלאה ומאז פתיחת העונה הוא מהווה את אחת מנקודות האור במכבי נתניה.

חן עזרא (20) קיבל בסוף השבוע מחמאות רבות על תצוגתו במשחק הניצחון בשבת של מכבי נתניה 3:0 על בית"ר י"ם. עזרא בישל שלושה שערים בצורה גאונית ונבחר למצטיין המשחק. בסיום המשחק זכה הקשר הצעיר לעידוד והרבה אהבה מצד אוהדי הקבוצה. בשל יכולתו במשחק זומן השבוע הקשר לנבחרת האולימפית של ישראל שיצאה לסבב משחקי נבחרת האולימפית למוקדמות אליפות אירופה מול מונטנגרו בחוץ ובולגריה בבית. עזרא אמר השבוע על הזימון: "אני גאה ושמח להיכלל בסגל נבחרת האולימפית של ישראל ולייצג בה את מכבי נתניה, אבל אני מודע לכך שעבודה רבה עוד לפניי. אני חייב למכבי נתניה את ההתקדמות שלי בשנים האחרונות".

עזרא הגיע למכבי נתניה לפני שלוש שנים וזאת בעקבות המנהל המקצועי של מחלקת הנוער בני לם. עזרא גדל במחלקת הנוער של הפועל באר שבע ולאחר מכן עבר לשחקן בבית"ר טוברוק תחת בני לם. לפני כשלוש עונות עזרא היה מבוקש במכבי נתניה וגם במכבי ת"א. שיחות טלפון מבני לם ומראובן עטר הביאו אותו להחלטה להגיע למכבי נתניה. בעונה הראשונה כיכב עזרא בקבוצת הנוער תחת לם ומול עיניו הבוחנות של ראובן עטר. עונה לאחר מכן עלה לשחק בקבוצת הבוגרים תחת המאמן לותר מתיאוס, אולם במועדון התקבלה החלטה מקצועית לתת לעזרא להשתפשף בהפועל כפ"ס מהליגה השניה שם כבש ארבעה שערים ובישל עוד שמונה.

במסגרת ההחלטה של דניאל יאמר להתבסס על שחקני בית ושחקנים צעירים אשר גדלו במועדון חזר עזרא לקבוצה, כבש שער אחד נגד הפועל עכו. ותחת ידיו של המאמן ראובן עטר, אשר הכשיר וגידל צעירים רבים תחת ידיו, החל לפרוח

כאמור, עזרא גדל ושיחק במשך כל שנותיו כשחקן ילדים ונערים במדי מועדון בית"ר טוברוק נתניה, שסיפק לליגת העל ולאירופה אין ספור כישרונות. בין הבכירים שבהם ניתן למנות את גיא אסולין (ברצלונה), מלך השערים הנוכחי של ליגת העל שלומי ארבייטמן (מכבי חיפה) וכוכב אחר ממכבי חיפה – אייל גולסה, הנחשב לאחת ההבטחות הגדולות של הכדורגל הישראלי. כזכור, עזרא עבר מבית"ר טוברוק נתניה לשורות מכבי נתניה לאחר שמכבי שילמה לבית"ר 200 אלף שקלים תמורתו, כהוכחה לכך שטוברוק השביחה את השחקן משך כל שנותיו ככישרון צעיר והפכה אותו לשחקן מצוין.

לאחר התצוגה הענקית שנתן עזרא נגד בית"ר ירושלים היה מי שהזכיר כי גם אלמוג כהן, קשר מצוין אחר המשחק במדי מכבי נתניה, שיחק וגדל בבית"ר טוברוק. למעשה, כמעט בכל קבוצה בליגת העל משחקים נציגים של טוברוק, ואם לשפוט לפי דברים שאומרים במועדון, כמו גם לפי הנתונים הסטטיסטיים, הרי שתוך פרק זמן של כמה שנים בכל קבוצה בליגת העל יהיו כשלושה נציגים מטוברוק. במצב הדברים הנוכחי, אין ספק כי שניים מעמודי התווך של קבוצת הבוגרים של מכבי נתניה הם בוגרי טוברוק – חן עזרא ואלמוג כהן. ניתן להוסיף אליהם את זאביק חיימוביץ', הבלם המצוין שהפך לשחקן הישראלי הראשון בליגה הרוסית. גם חיימוביץ' שמייצג אותנו בכבוד ברוסיה שיחק וגדל בטוברוק ומצא עצמו עם השנים במכבי נתניה, שם הצטיין והפך לאחד מעמודי התווך של הקבוצה.

"חן עזרא הוא עוד יהלום אחד מיני רבים שמגיע למכבי נתניה מבית היוצר של בית"ר טוברוק", אמרו השבוע במועדון, "אין שום סיבה שלא יגיעו למכבי יהלומים נוספים מבית היוצר המצוין של בית"ר טוברוק".

אגב, יש לציין כי זימונו של עזרא לנבחרת הצעירה מעלה את מניין בוגרי טוברוק בנבחרת ללא פחות משישה שחקנים. במועדון אמרו בתגובה: "זו גאווה גדולה שבוגרי טוברוק מייצגים את מדינית ישראל. מועדון בית"ר טוברוק נתניה סיפק מאז ומתמיד שחקנים לנבחרות הצעירות וגם הנבחרת הבוגרת מסתייעת לא אחת ביכולת המצוינת של בוגרי המועדון. אנו גאים ושמחים על כך, ומאחלים לבוגרי טוברוק הצלחה בכל אשר יפנו".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק