אפי אל תבכה

צפיתי בסצינה שבה בירנבוים כביכול התפרץ על השופט ספי שמש בערוץ הספורט, ואני מתקשה להשתחרר מהרושם שהאירוע היה מבויים היטב

יום שישי 13 נובמבר 2009
שלמה חסיד

גם אני מת על אפי בירנבוים. הוא בחור יוצא מהכלל, חבר'המן, מאמן מצוין, ומעל הכול איש צנוע ונטול מניירות. ובכל זאת כשצפיתי בכתבה עליו בערוץ הספורט, שליוותה אותו כמאמן ראשון לציון במשחק מול מכבי תל אביב, קיבלתי את הרושם שאפי סתם עשה הצגה למצלמות.

הכתבה הזאת הייתה מיופייפת מדי. העלילה הייתה כאילו כתובה מראש. בהתחלה אפי ניסה לשדר עסקים כרגיל, יענו כבר לא כואב לו שבעטו אותו ממכבי. לשיא הגיעו הדברים כשהוא שלח את אשתו דבורל'ה לעשן סיגריה עם פיני גרשון לפני המשחק. אותו גרשון שניהל מגעים עם מכבי כמה ימים אחרי שאפי פוטר, וזה שירד עליו בכל הזדמנות על הקבוצה שבנה במכבי בשנה שעברה.

אחרי זה הגיע המשחק, והתברר שחוץ מפוזות למצלמות אין לחברנו פרויק'ה שום דבר למכור. ראשון על שלל כוכביה העדיפה שלא להתייצב למשחק, ודפקה לעומר בנוביץ' את הקייס לכתבה.

אבל אל דאגה. אפי, שהוא במאי סצנות בקנה מידה הוליוודי, וגם אוהד  ידוע של ערוץ הספורט, מצא דרך להכניס בשר לסיפור, כשהתנפל על השופט בסגנון השמור לתוכנית יציע העיתונות, והורחק בצדק מהפרקט, וכל זה כשהמשחק כבר לא עניין אף אחד, כולל אפי ודבורל'ה.

ואני אומר: יחסי ציבור זה יופי. יחסים עם עיתונאים זה משתלם. אבל אובר תיאטרליות במסווה של אירוע כביכול אמיתי זה כבר קרוב לעבודה בעיניים. כי אם מה שעניין את אפי במצב של שלושים פור למכבי זה שהשופט התעלם בצדק מאיזו גערה של שחקן מכבי, אז כנראה שהצרות של הקבוצה שלו משחקות אצלו תפקיד משני.

אבל ככה זה בחיים. כשאתה נכשל בראשון לציון, לפחות  תדאג ללהקה של עיתונאים שתגן עליך, ואם אפשר שהם יעבדו בטלוויזיה אז הכי טוב.

אני מאחל לבירנבוים, חברי, שיידע איך להוציא את ראשון לדרך חדשה, כי הכדורסל שלנו צריך אנשים כמו אפי בצמרת הגבוהה שלו, כדי לא לגווע. אבל כדי שזה יקרה בירנבוים צריך להפסיק להתבכיין לשופט, ולהתחיל לרפא את מה שלא דופק אצלו בבית. 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק