אנדי רם: לסאפין היה מזל

הטניסאי הישראלי שיפתח הלילה את הופעותיו באליפות אוסטרליה מסכם את יום התחרויות: הגשם הכריע את המשחק של סלע. על פאר: אני כל הזמן מופתע ממנה מחדש, ועל אובזילר: היא משתבחת עם השנים

יום רביעי 17 ינואר 2007
אורן קורנפלד

יום התחרויות השלישי של אליפות אוסטרליה הפתוחה הראה לנו שהכל אפשרי, אך צריך גם קצת מזל כדי להגיע לרמות הגבוהות.

אנדי רם, שיפתח הלילה עם בן זוגו יוני ארליך את הופעותיו בגראנד-סלאם בטורניר הזוגות, התפנה לסכם את משחקי הישראלים היום.

על ההפסד המרגיז של דודי סלע היום למראט סאפין, למרות שהישראלי היה קרוב להפתיע, אמר רם: "היה לסאפין מזל עם הגשם. דודי שיחק טוב ולולא הגשם לא היה מצב שהוא היה מפסיד. עכשיו ראיתי את סאפין, הוא החמיא לדודי ובצדק. הוא אמר לי 'בוא נא, הוא שיחק מעולה היום'. היה לו די קל בהתחלה, ואז הוא איבד את זה.

"מי שמבין טניס יודע שהגשם הכריע את המשחק. דודי בשלב מסויים במהלך המשחק הרגיש מאוד נוח והוא לא התרגש מהמעמד. הקהל דחף אותו והוא היה עדיף על סאפין. המומנטום נשבר וזה משהו שיכול לפגוע רק בדודי. סאפין חזר כמו שחקן גדול".

שחר פאר שטיילה הלילה לסיבוב השלישי לאחר שניצחה את מיילון טו האמריקנית זוכה למחמאות רבות מרם: "שחר עושה את העבודה שלה כמו שצריך. יש לה ניסיון, וזה לא דבר חדש. עם שחר כל פעם אני מופתע מחדש. אצלה באמת אין גבול לאן שאפשר להגיע. היא יכולה בשקט להגיע לטופ-10 והיא יודעת את זה. היא פשוט משחקת מעולה".

ובכל זאת, לרם לא הייתה כלל התלבטות בכל מה שקשור לציפי אובזילר. הטניסאית הישראלית התמודדה הלילה מול זוגתו בטורניר המעורבים, ורה זבונרבה, איתה זכה בטורניר ווימבלדון, אך הייתה לו העדפה ברורה: "אני תמיד בעד הישראלים. ציפי עשתה דרך יפה להיכנס לגראנד סלאם הזה והיא פשוט משתבחת עם השנים".

ולסיכום מתפנה רם להתייחס למשחק החשוב שלו ושל בן זוגו יוני ארליך הלילה בפתיחת טורניר הזוגות. השניים פוגשים את תומאס יוהאנסון השבדי וירקו ניימינן הפיני, הנחשבים לשחקני יחידים טובים הרבה יותר מאשר שחקני זוגות, ובכל זאת, הצמד הישראלי לא מקל בהם ראש: "הם שחקני יחידים מעולים, יש להם חבטות גב אחורי טובות. אנחנו מן הסתם יותר מנוסים מהם בזוגות וננסה להראות את זה".

על התקופה הלא טובה שעוברת על הצמד הישראלי, לאחר שהפסידו בסיבובים הראשונים בטורנירי ההכנה בפתיחת השנה, אמר רם: "אנחנו חוזרים לעצמנו אחרי תקופת הכנה בחו"ל. אנחנו מוכנים לגראנד סלאם הזה. נכון, אנחנו לא באים בביטחון כי הפסדנו שני משחקים בפתיחת השנה, אבל יש לי הרגשה טובה לגבי הטורניר הזה. אנחנו נילחם על המשחקים, אבל שיהיה ברור שזה לא יבוא בקלות".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק