הגרמנים באים. הסנסציה בדרך

מכבי ראשון לציון תתמודד בשעה 16:00 מול פלנסבורג הגרמנית והאימתנית בגביע איצ'פ. הסקאוט של ראשון לציון, בטור מיוחד עם הרבה אמונה שאפשר לעשות את ההפתעה של העונה באירופה

יום שישי 13 נובמבר 2009
נפתלי חזקיה

כששמעתי לראשונה על ההגרלה שקיבלה מכבי ראשון בסיבוב השלישי בגביע איצ'פ, צמד משחקים מול פלנסבורג, מיד טלפנתי לגלעד מאור, מאמן קבוצת עיר היין הצהובה כחולה.

מהצד השני לא נשמעו צהלות או קריאות קרב. במקום זה הוא אמר לי: "עזוב. אולי בכלל אנחנו נערוך את שני המשחקים בגרמניה".
  
סגרתי את הטלפון וחששתי ששוב הספורט הישראלי יפספס הזמנות אדירה לקבל מפגש ענק מול אחת הקבוצות הטובות בעולם . עברו כמה ימים, ובשישי בלילה, קיבלתי טלפון מגלעד: "נראה שנארח את המשחק הראשון בארץ. הגרמנים באים. אני כבר ראיתי אותם. הם חשופים.  חייבים להתחיל לעבוד".

תוך זמן קצר התחלנו בעבודת הניתוח של קבוצת פלנסבורג האימתנית. ככל שנכנסו יותר לעובי הקבוצה, הבנו מה גודל המקצוענות , ואת איכות השחקנים שמסתובבים שם. מדובר באלופות הבונדסליגה ב-2004, פעמיים אלופת אירופה בשנים 2004,2007  ומחזיקת גביע איצ'פ ב-2001 .

אין ספק שמדובר בקבוצה חזקה, אך האם ניתן להבקיע את חומת השרירים של כוכבי פלסבורג ?גלעד החל להאמין לאט לאט שניתן לעשות הישג מול הגרמנים: "תקשיב לי. מול אולם מלא, המוטיבציה האדירה של השחקנים שלי ועם תכנית משחק סדורה והכנה ראויה, אולי נעשה משהו.  אני לעולם לא מרים ידיים מראש".

קריסטיאנסן , בוסן מורגנסן ,קרלן,הנסן ,קנודסן הגורילה ואגרט הם רק חלק מהשמות שמרכיבים את הקבוצה החזקה - במשקלים שנעים החל מ85 ק"ג ועד 105  וכולם מעל 180 ס"מ. עם מהירות אדירה, זריקה חזקה ואגרסיביות , הם יוצרים קבוצת כדוריד כמעט מושלמת , אולי ללא חסרונות. קחו למשל את קריסטיאנסן, לאנס קריסטיאנסן. הוא נחשב כיום לקיצוני הטוב האחרון בעולם. שחקן בעל מהירות יוצאת מן הכלל. חכם ובעל זריקה מגוונת , שקשה לשוערים לצפות אותם. הוא, אגב,  זורק את הפנדלים של הקבוצה.

יחד עם זאת באסיפות שקיים גלעד עם שחקניו טרם המשחק, הוא לרגע לא התבטל והעביר את המסר שבארץ ניתן להילחם ולתת תוצאה טובה.

ומהי תוצאה טובה? הדעות חלוקות ,חלק יגידו שהפסד מתחת ל-10 הפרש יהיה אחלה דבר. אם תשאלו את המאמן הישראלי, הוא ירצה תיקו או אולי אפילו ניצחון. ביום נתון ,יואב נאמן , ג'ו מתתיה ועופר לוזון,  שייתנו את עצמם  על הפרקט,  שווים סנסציה.
 
אני , כחוקר שעובד עם גלעד מאור בניתוחי הוידאו של  יריבותיו בגביע אירופה, נדבקתי באמונה כי חבורת הלוחמים שלו מסוגלת לדפוק את הגרמנים - לפחות פה בראשון.

 אז מה שנשאר זה להגיע לאולם וליהנות מחוויה ספורט וכדוריד ענקית.  הגרמנים באים. אבל  אנחנו כאן. מוכנים לסנסציה.

מכבי ראשון לציון - פלנסבורג, 16:00, שידור ישיר בערוץ הספורט

הכותב הינו איש הוידאו של מכבי ראשון לציון
 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק