תבוסה למכבי ראשלצ

מכבי ראשל"צ הובסה על ידי פלנסבורג הגרמנית 43:22, במסגרת גביע ההתאחדות האירפית בכדוריד. הגומלין בשבוע הבא יהיה לפרוטוקול בלבד. כמו כן נערכו שני משחקים בליגה הישראלית

יום שישי 13 נובמבר 2009
מערכת TELESPORT

 מכבי ראשל"צ בכדוריד, היא אימפריה בקנה מידה ישראלי ודורסת כל קבוצה שבאה מולה בליגה המקומית. היום השחקנים של גלעד מאור, קיבלו שיעור מאלף בכדוריד, מאחת הקבוצות החזקות שנחתו בישראל.

פלנסבורג, מהבונדסליגה הגרמנית, שנחשבת לאחת הליגות החזקות בעולם, אם לא החזקה שבהן, לא ריחמה על האלופה הישראלית והביסה אותה בקלילות 43:22.

בשבוע הבא יערך משחק הגומלין בגרמניה, בו הצהובים של ראשון יעלו ללא לחץ ויקוו להשיג תוצאה שקולה יותר.

מאמן ראשון,  גלעד מאור,  אמר בסיום: "אל תצחקו עלינו, אבל האמנו. חבל שנתנו להם לברוח כבר בפתיחה. לפחות כולם נהנו מתצוגת כדוריד, למרות שאותי זה לא מנחם כי רציתי להיות צמוד יותר. בכדוריד אי אפשר לעשות בונקר כמו בענפי ספורט אחרים. נסע לגרמניה ונלמד מהם".

היום נערכו גם שני משחקים במסגרת 'ליגת בנק יהב' בכדוריד: באולם העירוני ברמת גן נפגשו הפועל שאול סופר רמת גן ואס"א 'קסטרו' תל אביב. אס"א פתחו טוב את המשחק והובילו לאורך כל המחצית הראשונה. הזר של רמת גן, מילאן סטניץ', הורחק במחצית הזו באדום, אחר עבירה לא ספורטיבית שביצע על ליעד אשכנזי. במחצית הובילה אס"א 16:9. המחצית השנייה נפתחה במשחק טוב יותר של המארחים, שהתקרבו עד ל-22:21, בעיקר בזכות שמונה שערים שכבש במשחק עומרי מימון. ההפרש הזה היה הקטן ביותר אליו הצליחה להגיע רמת גן, כי מאותו רגע החלו האורחים לברוח ולהגדיל את הפער. שניות לסיום הורחק גם יאיר רוזנטל מהפועל רמת גן, לאחר שביצע גם הוא עבירה לא ספורטיבית. בסיום מנצחת אס"א 32:24. הכובשים המובילים לאס"א: דן מירקוס שבעה שערים (מתוך שמונה ניסיונות), מריו סאריץ' עם שישה שערים ועוד שישה אסיסטים, רוני גבאי וברק רוזלס עם שלושה שערים כל אחד. בהפועל רמת גן, מלבד עומרי מימון, הרבו לכבוש ערן רויטר עם חמישה שערים וגיא קנריק עם שלושה. בעקבות הניצחון, עלתה אס"א ת"א זמנית למקום השלישי. 

באולם 'גושן' בקריית מוצקין נפגשו מכבי 'אבישי' קריית מוצקין ומכבי רעננה. מוצקין קיוותה להשיג ניצחון שלישי העונה, רעננה חיפשה את הראשון שלה. המחצית הראשונה הייתה שקולה לחלוטין, כשמוצקין מובילה ברובה בהפרש קטן ונהנית ממשחק טוב של מירקו לוקיץ', שכבש ארבעה משבעת שעריה הראשונים של הקבוצה והוסיף חמש חסימות. לקראת סיום המחצית הצליחה רעננה להשוות ואף עלתה ליתרון של 16:14 בדקה ה-27, עם ניהול משחק מצויין של בר גצל והופעה מצויינת בשער של השוער הזר, שיטו אדוומני. עד למחצית הצליחה מוצקין להשוות ולהפסקה הקבוצות ירדו בתיקו 16. רעננה קיוותה להמשיך את היכולת הטובה גם במחצית השנייה, אך מוצקין חשבה אחרת וברחה להפרש של 17:22 בדקה ה-37, עם משחק מצויין של מאור אפוטה, שסיים עם שמונה שערים מתוך עשרה ניסיונות והשוער הצעיר אלון כהן, שעצר במשחק 18 זריקות של היריבה. איתי גושן, לצד שישה שערים, חילק לחבריו ממוצקין 12 אסיסטים. מוצקין המשיכה להגדיל את הפער עד לסיום, בו ניצחה 21:31 והותירה את רעננה עדיין ללא ניצחון העונה. למוצקין הרבו להבקיע גם מירקו לוקיץ', שסיים עם תשעה שערים וזלטקו שושה עם חמישה. הכובשים המובילים ברעננה: ג'קי מנדיל עם שבעה שערים וארבעה אסיסטים, גלורי אופור עם שבעה ובר גצל עם שישה.

המחזור השמיני יימשך ביום ראשון, אז תארח מ.כ חולון בהיכל הספורט 'קציר' את א.ס 'סטולי' רמת השרון (21:00). ביום שני יתקיים המשחק החמישי של המחזור, בין מכבי 'טירק' תל אביב ובני הרצליה (מרכז הרב ספורט בהדר יוסף, 20:30).

בשני ייערך גם משחק מוקדם מהמחזור התשיעי בליגת 'בנק יהב', כשמכבי 'צבר ספורט' ראשון לציון
תארח הפועל שאול סופר רמת גן (אולם עירוני ראשל"צ, 20:00).

 


תגובות

2

טלספורט בפייסבוק