הלו, זה מונדיאל?

עם כל הכבוד לרצון של ספ בלאטר להעניק לכל הנבחרות בעולם סיכוי אמיתי להעניק למונדיאל, ניו זילנד תהיה הנבחרת החלשה ביותר בטורניר. מתברר שצריך שיהיה גבול לחולשה

שבת 14 נובמבר 2009
דורון ברגר
 הדבר הכי מפחיד הוא לחשוב שזה לא הסוף. בכירי פיפ"א שרוצים להתחנף למדינות הקטנות, חושבים אפילו על הגדלה נוספת של מספר הנבחרות המשתתפות במונדיאל. מה שהתחיל בטורניר כמעט סגור וגדל לטורניר יוקרתי של 16 נבחרות, הפך למגה-טורניר של 32 נבחרות, בדרך אולי ל-40.

אני מת על משחקים מהסוג הזה כמו שהיה בין ניו זילנד לבחריין. משחקים שאין מהם דרך חזרה.  תנו לי משחק הכרעה בין מצרים לאלג'יריה ואני אעדיף אותו על כל משחק ליגת אלופות בין אינטר לברצלונה. כך חשבתי גם לפני המשחק בשבת בבוקר בין ביו זילנד לבחריין. התיקו המאופס מהמשחק הראשון הבטיח דרמה לרוב. ביקשתי מהאישה שלא להפריע, שלחתי את הילדים לחדר ופנטזתי על תשעים דקות של כדורגל גדול. 

אז נכון, מתח היה, אבל כדורגל? האמת, משחק העליה בין הפועל קריית-אונו למכבי אור-יהודה לפני שנה וחצי היה ברמה יותר גבוהה. ולא, אני לא מדבר בציניות. ראיתי מעט מאוד שחקנים על המגרש שמתקרבים ביכולתם לאבי בן-עזרא בן הארבעים. אין אף שחקן אחד של בחריין שיש לו מקום בהפועל רעננה. שחקני ניו זילנד יכולים במקרה הטוב לפאר את הליגה השנייה בישראל. רמת הטכניקה של שחקני שתי הנבחרות הייתה אפסית, על פיזיות אין מה לדבר וסביר להניח שעומר גולן זוכה בפרס גדול בתחרות ריצה ל-100 מטר מול כל אחד מהשחקנים שהתחרו בשבת בבוקר על כר הדשא.

ניו זילנד עברה עד המשחק עם בחריין את מעצמות העל מונואטו, פיג'י וניו-קנוטה, או משהו כזה. העובדה שאוסטרליה בחרה לשחק באסיה גרמה לזילות האזור האוקיאני. המשחקים הכי קשים שלה היו נגד בחריין וגם בשניהם היא כבשה שער אחד בלבד.  

אז נכון, בלאטר רוצה לרצות את כולם, אבל עכשיו כבר ברור מי הנבחרת החלשה ביותר במונדיאל 2010 בדרום אפריקה. לידה שוויץ היא אימפריית על וברזיל היא ממש מכוכב אחר.

רק השבוע פורסם כי רשות השידור פנתה במכרז למכירת 18 משחקים לטורניר המונדיאל שיערך בשנה הבאה בדרום-אפריקה. הודעה קצרה ממני: אם ניו זילנד בחבילה הזאת, אני מוותר על משחקי הנבחרת מאוקיאניה מראש. ללא ספק, אם שלושת משחקיה יהיו מהיותר לא מעניינים. ואל תדאגו, אין סיכוי שיהיו יותר משלושה כאלה. 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק