הסוד שההתאחדות לא רצתה שתדעו

בלעדי: בוני גינצבורג, שמעולם לא עסק באימון, החל בעבודתו כמאמן השוערים של הנבחרת הצעירה. משום מה העניין לא פורסם ומעטים יודעים עליו. ההתאחדות: הידע העצום שלו בכדורגל רק יכול לתרום

יום ראשון 15 נובמבר 2009
דורון ברגר

הכתבה הזו דורשת לא מעט הבהרות. אין בה גילויים מרעישים, אין מעשה שחיתות, אפילו לא מנהל לא תקין. יש בה, אבל, את כל המרכיבים של הניסיון, המוצלח יש לומר, לאפשר לגורמים בהתאחדות לכדורגל לנהל בשיטת ההשקטה את ההתאחדות. פעם זה בחוק שיאסור לקלל רק את ראשי ההתאחדות, ופעם בסיפור הבא.

אם קראתם את הכותרת ואת המשנה בידיעה, אתם כבר יודעים: בוני גינצבורג הוא מאמן השוערים של נבחרת ישראל הצעירה. תודו שכמעט כולכם לא ידעתם על כך, ולא ברור למה. גיצבורג הרי מוזכר באתר ההתאחדות כמאמן השוערים, תמונתו, אף מתנוססת יחד עם הצוות המקצועי והוא מופיע כמובן באימוני הנבחרת.

אז למה לא ידעתם מכך שבוני זכה בתפקיד? כי בהתאחדות הצליחו לאשר את המינוי שלו בדרך שקטה, ללא פרסום וללא שהשם המפואר, יש לומר,  של השוער, יתנוסס בכלי התקשורת.

גינצבורג החליף בתפקיד את יצחק ויסוקר, עוד שוער עבר של נבחרת ישראל שעובד כיום בנבחרת הנוער של ישראל. בהתאחדות החליטו על המהלך למרות שידעו שגינצבורג מעולם לא אימן וגם כיום אינו עסוק באימון. למעשה, גיצבורג הוא הדמות המקצועית הראשונה בתולדות ההתאחדות שלא עסקה מעולם בתחום האימון. אלכסדנר אובארוב, מאמן השוערים של הנבחרת הבוגרת,  עובד כבר שנים גם במכבי תל אביב. גינצבורג עבד בשנים האחרונות בערוץ הראשון, בארגון השחקנים, והוא אחד הפעילים של חברת "גול טיים".

בהתאחדות הניחו כי מינויו יעורר סערה. גינצבורג הוא גם אחד מאלה שמרכזים את פרוייקט השוערים בהתאחדות, יחד עם אריה ה בז'רנו, ויסוקר ושולי גילארדי, אולם מינויו לתפקיד מאמן הבנחרת הצעירה היה מפתיע במיוחד.

קחו למשל את יו"ר ארגון המאמנים, אמנון רז שאמר: "מה בוני עושה היום? אני לא  יודע. אתה בטוח שהוא מאמן נבחרת השוערים של ישראל?. אני לא יודע מזה ולא שמעתי על זה".

בכיר בהתאחדות אמר כי "גינצבורג היה במשך שנים שוער נבחרת, אבל זה גם נוח מאוד לאבי לוזון כי גינצבורג איש מוכר שמחובר מאוד להרבה אנשים והוא דמות מוכרת הרבה יותר מויסוקר".

אגב, מינויו של גינצבורג הפך את עובדי ההתאחדות לחממה של אנשי תקשורת. גינצבורג הוא מנחה הספורט הראשי בערוץ הראשון. מוטי איווניר הוא פרשן הבית בכל הקשור לכדורגל הישראלי בערוץ הספורט. אלי אוחנה, מאמן הנוער, הוא אחד הפאנלסיטים הקבוועים ב"יציע העיתונות"  ואלון חזן, מאמן נבחרת נערים ב' הינו פרשן חברת צ'רלטון שמשדרת את משחקי ליגת העל.

דובר ההתאחדות לכדורגל, גיל לבנוני, מסר כי: "בוני גינצבורג, למי ששכח ולמי שלא יודע, היה שוער בינלאומי, שוער נבחרת ישראל והיה השוער הישראלי הראשון ששיחק באירופה- בקבוצת הפאר גלזגו ריינג'רס. לגינצבורג 68 הופעות בנבחרת ישראל, ועם רקורד שכזה הרי שהשאלות, שמרמזות על ניסיונו של גינצבורג קנטרניות וחסרות טעם במקרה הטוב. ההתאחדות מפעילה מזה חודשים פרויקט שוערים וגינצבורג, ביחד עם שוערי עבר נוספים, מכשירים את דור העתיד של השוערים בישראל והנושא פורסם לא אחת ע"י ההתאחדות.

"הניסיון הרב של בוני, הידע העצום שלו בכדורגל בכלל ובמקצוע השוער בפרט, רק יכולים לתרום".

 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק