זה סופו של כל תעלול

התפרקותה הצפויה של בית"ר ירושלים חקוקה כאות קין על מצחו של הבעלים שלה, אשר חתום על התקופה הכי מבישה בתולדות הקבוצה

יום שני 16 נובמבר 2009
שלמה חסיד
 בתור אוהד רדום של בית"ר ירושלים (הפסקתי להיות אוהד אמיתי ביום שהתחלתי לסקר את הקבוצה לפני 22 שנה, והתוודעתי לראשונה למה שבאמת נעשה שם מאחורי הקלעים), אין שמח ממני על התפרקותה הצפויה של הקבוצה, שתהיה לכל המאוחר בסוף העונה.

ההתפרקות תהיה החותמת הסופית לכך שכסף לא קונה הכול, ואי אפשר לרמות את כולם עם בוחטות של דולרים (במקרה דנן: כסף שמקורו מפוקפק, בלשון עדינה ונקיה יחסית).

מה שארקדי גאידמק עשה, זה ניסיון לנצל את תמימותם של אוהדי הקבוצה, ועל גבם לחמוק מעונש מאסר ארוך. הוא לקח קבוצה שדשדשה אי שם בבטן הטבלה, אבל עם דביזיות רבות של אוהדים, ותוך זמן קצר מילא אותה בשחקנים שהרוויחו פי כמה וכמה יותר מערכם האמיתי. גאידמק חשב  שהאליפויות שבוא יבואו יגרמו לאוהדים לבחור בו ובמפלגתו,  ובתור חבר כנסת או שר הוא ישיג דרכון דיפולמטי או דרכון שירות, וכך הוא יחמוק מעונש מאסר בצרפת.

בסופו של דבר הוכיחו לו אוהדי בית"ר שהם ממש לא מפגרים, ואנשים דביליים לא יושבים ביציע המזרחי, אלה הם דווקא אלה שאיתם גאידמק התייעץ. האוהדים פשוט נהנו מהכסף המפוקפק שלו, וביום פקודה רק 5,000 איש שמו בקלפי את הפתק שלו, כשמספרם של אוהדי בית"ר במצביעים אינו ידוע. גאידמק הבין שהתעלול שלו נכשל, חזר לרוסיה, ועכשיו אין מי שיציל אותו מעונש המאסר שמחכה לו בצרפת בפרשת אנגולה גייט.

עכשיו בית"ר שלו עומדת להתפרק, ומי שחתום על הבושה זהו אך ורק אדם אחד: ארקדי גאידמק שחשב שהוא עובד על כולם אבל בסוף כולם ניצלו אותו.

ומה נשאר מכל הנשפים הגדולים עם רומן אברמוביץ' בהילטון, חוזי המיליונים של ארדילס ופרננדז, או התמונות של יוסי מילשטיין וקרן פניג'ל בגליצ'ים? הכול חלף עם הרוח ופינה מקום לסרט אחר, בכיכובו  של הטוען לאוסקר גומא אגייאר.

הישארו עימנו, הסוף יהיה מצחיק, מבטיחים, שתי פרסומות וחוזרים.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק