נחשפה תעשיית ענק של הימורים

היחידה הארצית לפשיעה כלכלית עצרה לאחרונה למעלה מ-30 חשודים בהפעלת הימורים בלתי חוקיים באינטרנט. על פי החשד תושב אור יהודה בן 38 הפעיל אתר הימורים ענק. שרת הספורט התקשרה לברך

יום שני 16 נובמבר 2009
מערכת TELESPORT
 לאחר שנה וחצי של חקירה סמויה, נחשפה הבוקר תעשיית הימורים בספורט באמצעות האינטרנט שגילגלה מחודש מאי 2007 סכום של 340 מליון שקלים.

בשעות הבוקר פשט כוח של למעלה מ-300 שוטרים יחד עם חוקרי משרד פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום על בתיהם של למעלה מ-30 חשודים באזור הצפון, המרכז והדרום. עשרות מהמרים זומנו הבוקר לחקירה ונתפס רכוש בשווי של עשרות מיליוני שקלים. 

הכוח כלל צוותי הקפאת ותפיסת חשבונות וכספים בסניפי בנק  במרכז הארץ, צוותי חילוט כלי רכב ובתים, צוותי מיצוי ראיות ממחשבים ומחוות שרתי אתרי אינטרנט. בין המעורבים, בעלים ושותפים באתר, צוות בניה ותמיכה טכנית באתר, סוכני הימורים ומארגני קבוצות וכן מאות מהמרים.

מדובר בתיק הראשון תוצר שיתוף פעולה בין מערכתי של גורמי אכיפת החוק בהם היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית וכוח המשימה למאבק בהימורי אינטרנט בלהב 433 הכולל קציני משטרה, חוקרי רשות המסים וצוות פרקליטים.


בראשית שנת 2008 התקבל מידע מודיעיני לפיו החשוד המרכזי, הוא תושב אור יהודה בן 38 שהפעיל אתר הימורים בשם bet555.net, כאשר בינואר 2009 שונה שמו של האתר ל-BETBET.US. בחקירה התברר כי מדובר באתר בסדר גודל ענק, המגלגל מחזור עסקאות הימורים של מאות מיליונים במשך פעילות של כשנתיים וחצי, כאשר מתח הרווחים עולה מ 3% בתחילת פעולתו, למעל 5% בגלגולו הנוכחי. 

במהלך חקירת כוח המשימה והיאל"כ התברר כי בין אפריל 2007 ליוני 2009 התבצעו באתר 70 מיליון פעולות, לרבות כניסות והימורים.

שרת התרבות והספורט ח"כ לימור לבנת התקשרה לברך את מנהל רשות המסים יהודה נסרדישי על הפעילות. "הפשיטה מוכיחה כי כשהמערכת רוצה, היא יודעת לפעול ביעילות ובנחישות. ההימורים הלא חוקיים הם מוקד לפשע, זנות וסמים על גב הספורט הישראלי והספורטאים", אמרה לבנת והוסיפה, "כולי תקווה שזה צעד ראשון במלחמה ארוכה וחסרת פשרות. כל מי שמהמר באתרים הלא חוקיים צריך לדעת שהוא גונב מהספורטאים".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק