שיבק המועמד המוביל לנבחרת

אריק שיבק, שהיה עוזרו של צביקה שרף בנבחרת הבוגרת, הוא המועמד הכמעט יחיד להיות המאמן הבא של נבחרת ישראל. סיכויים נמוכים לאפי בירנבוים. גרשון ממשיך בבולגריה. בלאט ברוסיה

יום שלישי 17 נובמבר 2009
שלמה חסיד

אריק שיבק, מאמנה של מונס הבלגית אמור להתמנות בתוך מספר ימים למאמן נבחרת ישראל בכדורסל. 

מינויו של שיבק היה אמור לצאת לפועל אם צביקה שרף היה ממונה למאמן על, אולם גם החלטתו של צביקה שרף לעבור לאמן ברוסיה, לא צפויה למנוע משיבק להתמנות למאמן הנבחרת.

שיבק עובד באיגוד שנים רבות. הוא אימן בעבר את נבחרת הנשים ואת נבחרת העתודה של ישראל ובשנים האחרונות עזר לצביקה שרף באימון הנבחרת הבוגרת.

שיבק אימן בשנים האחרונות במספר קדנציות בהולנד ובבלגיה, הוא זכה בשלוש אליפויות עם אמסטרדאם ולפני חודשיים הוא התמנה למאמן מונס הבלגית.

לאפי בירנבוים היו סיכויים נמוכים מאוד לקבל את התפקיד, למרות שלמאמנה של מכבי ראשל"צ יש מספר תומכים בהנהלת איגוד הכדורסל. עודד קטש, מאמן גליל/גלבוע עשוי לקבל את משרת מאמן אחת הנבחרות הצעירות ומסומן כמי שעשוי לקבל את תפקיד מאמן הנבחרת הבוגרת בעתיד, אולם הדבר לא יקרה בקדנציה הקרובה.

באיגוד היו שמחים לראות את פיני גרשון מתמנה למאמן הנבחרת, אולם גרשון ימשיך בנבחרת בולגריה, אחרי שסיכם עם ראשי ההתאחדות הבולגרית על הארכת חוזהו בשנתיים נוספות.

דייויד בלאט, ירד סופית מרשימת המועמדים לאחר שסיכם עם ראשי ההתאחדות הרוסית על המשך עבודתו בקדנציה נוספת.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק