אדביור: ונגר אמר לי לעזוב

אנגליה: החלוץ החדש במנצ'סטר סיטי סוגר חשבון עם מאמנו לשעבר: "לא היו יחסים טובים בכלל בינינו. עשו טובה ששיחקתי". וגם לקהל של ארסנל יש חשבון פתוח: "נפגעתי מהם"

יום שלישי 17 נובמבר 2009
אייל כהן
 החלוץ הטוגולזי המצויין החדש של מנצ'סטר סיטי, עמונאל אדביור, התוודה היום (שלישי) מדוע נאלץ לעזוב את ארסנל, שבה היה מצויין לקבוצה חדשה בפריימר ליג ולא זה לא בגלל הכסף, לטענתו.

"מעולם לא רציתי לעזוב את ארסנל. למרות זאת אני מרוצה בקבוצה החדשה. אני מרגיש רענן, ומאושר כאן. מתנהגים אליי טוב כאן, מה שלא היה קורה בקבוצתי לשעבר. אם הייתי משחק שם, אני לא חושב שבכלל הייתי רואה דשא". למה הכוונה? "ונגר לא היה מדבר איתי או חולק איתי דברים, למעשה הרגשתי שאני לא רצוי. היחסים ביננו לא היו טובים". 

בל נשכח כי ההעברה של אדביור לסיטי הרימה גבה אצל לא מעט מומחי ספורט, במיוחד לנוכח הסכום העצום (25 מיליון פאונד), אבל מבחינתו לכסף לא הייתה כלל משמעות: "עזבתי כי רציתי לשחק יותר. הקביעות במשחק הייתה חשובה לי יותר". 

כרגע הקבוצה החדשה של אדביור לא נראית בשיאה. למעשה הסיטי כבר התרחקו דיי הרבה ממאבק האליפות, אבל ה'חרגול' נותר אופטימי: "אנחנו לא בפאניקה ולא משדרים פאניקה. הפרוייקט כאן נבנה לטווח ארוך. יש לנו את היכולות, אנחנו צריכים להתחבר. יש שחקנים טובים מאוד כאן, אנחנו חושבים גבוה".

לא רק העניין עם ונגר לא סגור מבחינת אדביור, אלא גם הקהל של ארסנל, שמבחינתו מגיע לו ומחמם את האווירה לקראת מפגש גביע הליגה ביניהם: "נפגעתי מהם, הרגשתי נורא כאשר שיחקתי מולם. הם לא רצו (השחקנים) ללחוץ את ידיי בכלל במנהרה לפני המשחק, הרגשה נוראית". 

כזכור, חלוץ נבחרת טוגו כבש במדי ארסנל 62 שערים ב-142 משחקים, אבל הוא מרגיש שמעולם לא קיבל את הכבוד המגיע לו: "כולם חושבים שאני שחקן גרוע או מתנהג גרוע, זה היה בעבר. אני אדם חדש, לא קיבלתי את מה שרציתי בארסנל, עכשיו כן". 

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק