סוף עידן התמימות

בזמן שרוצים התקדמות בנבחרת הבוגרת, הצעירה מאבדת כיוון בגלל פוליטיקה פנימית הרסנית, שלא מעניקה גיבוי ושקט לשחקנים. אייל כהן מאמין שבלי עבר אין עתיד וכדאי לנקות מהר את השטיח

יום רביעי 18 נובמבר 2009
אייל כהן

בהיותי אופטימי, אהפוך הפעם לפסימי, אולי חצי חצי, טוב נראה בהמשך. רק מה, דבר אחד אני יודע, שהפסד של נבחרת הצעירה של ישראל לבולגריה, תכרות את הענף שהרבה עומדים עליו, דור העתיד של הכדורגל הישראלי. 

אני לא מומחה בענייני נבחרות, וגם לא יועץ לענייני השקעות לטווח ארוך, אבל חשבתי קצת והגעתי למסקנה פשוטה. אם הצעירה כושלת, מה יקרה עם הבוגרת בקמפיינים הבאים? האומנם לא מדובר בדור ההמשך?הירארכיה פשוטה של מעמדות, אשר לוקחת את הירושה של הדור הקודם לממשיכיו?

בנוסף, האירוע המביך שהתגלה כאן ב-TELESPORT, לגבי בוני גינצבורג ושוער הנבחרת הצעירה, קצת גרמה לי לגחך. מדוע לצחוק ולא לבכות אתם שואלים? וואלה יש ימים שהשתיקה יפה להם, אבל כאן בהחלט אסור לשתוק. הדיבדנדים שזכה לו מאמן הנבחרת, היה די והותר וקשה להאמין שמשחק אחד יכול לשנות קמפיין שלם, אבל אנחנו כנראה סלחנים מדי. 


אבי לוזון.  הגיע הזמן לנקות את השטיח

השעון מתקתק ורק לאחר המשחק הגורלי מול בולגריה התמונה תהיה יותר בהירה. אני מאחל את כל ההצלחה לנבחרת, שמדובר בצעירים אז בכלל השימחה כפולה. אני זוכר קמפיינים בראשותו של זאב זלצר, שכל כך היה תענוג לראות את הצעירים, גם שהם הפסידו, תמיד היה משהו מיוחד שם, מרקם מיוחד, נבחרת מגובשת. 

הפעם, בתקופה האחרונה, הכל נראה אפרורי וחסר מקצועיות. פעם שחקן עולה לנבחרת הבוגרת, פעם יורד לצעירה, מגיע פה, פצוע פה, לא רוצה להגיע, טלנובלה שלמה. ומי סובל? אנחנו הצופים שרוצים לראות כדורגל פשוט, רואים בעיקר פוליטיקה. אותה פוליטיקה למעשה ריסקה את העניין הקדוש בכדורגל הישראלי, נבחרת ישראל ועוד נבחרת הצעירה של ישראל, שאמורה להיות הבונבוניירה, הופכת לדבר כל כך לא מקצועי.

לאחר המשחק נגד בולגריה, דבר אחד חייבים לעשות ומהר. להעיף את הפוליטיקה והעסקנות בנבחרת הצעירה ולהביא אדם מקצועי בלבד, ללא שיוך או בעל אינטרסים לכאן ולכאן וללא לוביסטים כאלו ואחרים, שלמעשה כורתים את הענף הזה. רק אדם נקי ובעל חשיבה חיובית ורציונאלית לטובת הילדים הללו, יכולים לתקן את העיוות. תסתכלו על שוויץ, אלופי העולם, לא רק בשוקלד ובשעונים, גם בכדורגל.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק