יוון וצרפת במונדיאל,רוסיה בחוץ

מוקדמות המונדיאל: ההפתעה של הערב, רוסיה הודחה ע"י סלובניה לאחר הפסד 1:0 וסיימה עם 9 שחקנים. יוון ניצחה באוקראינה והעפילה. פורטוגל ניצחה באותה תוצאה את בוסניה. צרפת נזקקה לשופט כדי להעפיל

יום חמישי 19 נובמבר 2009
מערכת TELESPORT
נבחרת יוון מהבית הישראלי, השלימה את המשימה בקייב בניצחון 0:1 קטן על אוקראינה, אך גדול להעפלה למונדיאל בקיץ הקרוב. 

התקשורת הישראלית גימדה את אלופת אירופה לשעבר, יוון, ששיחקה בצוותא עם נבחרת ישראל במאבק על המקום השני. בסופו של דבר חניכיו של ראהגל הצליחו להשלים את המשימה ולנצח 0:1 בחוץ בזכות שער של סאלפגידיס בדקה ה-31, שער יחיד וכרטיס כניסה למונדיאל, לאחר שבמשחק הראשון באתונה זה הסתיים ללא שערים. 

הדרמה האמיתית הייתה דווקא בלובליאנה, כאשר נבחרת סלובניה הדיחה את שכנתה נבחרת רוסיה, לאחר ניצחון 0:1 קטן (2:2 בסיכום הכללי) והעפילה לשלב הבא בזכות שער החוץ ביום שבת במוסקבה. 

שער הניצחון סלובניה הגיע בדקה ה-44, דקה לפני תום המחצית הארשונה, כאשרזלאטק דדיץ', הצליח להסתנן ברחבה ולגנוב שער יקר מאוד. במחצית השנייה, דאג השופט להרחיק שני שחקנים בשורות רוסיה, אלכסנדר קרז'קוב (67) וקונסטנטין ז'יריאנוב (90). 

במשחק נוסף שנערך בסראייבו, ניצחה פורטוגל 0:1 את נבחרת בוסניה והעפילה גם היא למונדיאל (0:2 בסיכום הכללי). שער הניצחון היה בדקה ה-56 כאשר מירלס הכניע את המארחת. בדקה ה-77 הורחק סאהילוביץ' בכרטיס צהוב שני ובעקבותיו אדום. 

צרפת חזרה מאירלנד עם יתרון חוץ מבטיח של 0:1 משער של ניקולס אנלקה וכל תוצאה למעט הפסד היתה מעלה אותה למונדיאל. אך לאירים היו תוכניות אחרות. כבר מתחילת המשחק שלטה אירלנד בשדה ובדקה ה32 מצא דמיאן דאף את רובי קי שהיה לא מכוסה וחלוץ טוטנהאם הכניע בקלילות את הוגו לוריס כדי למחוק את היתרון של הצרפתים מהמשחק הראשון.

עד לסיום המשחק היו לשתי הקבוצות הזדמנויות טובות לכבוש אך החמצות של הנרי מצד אחד ושל רובי קין מהצד השני, השאירו את התוצאה על כנה והמשחק נכנס להארכה. בדקה ה103 השוותה צרפת עם עזרה גדולה מהשופט. כדור חופשי הוגבה לרחבה, תיירי הנרי נגע בבירור בידו בכדור אך השופט לא הבחין בכך. הנרי ניצל זאת ובישל לוויליאם גאלאס שמארבעה מטרים לא התקשה לנגוח פנימה, 1:1.

עד לשריקת הסיום הצליחה צרפת לשמור על התוצאה ובסיכום שני המשחקים ניצחה 1:2 והעפילה למונדיאל.

אורוגוואי היא האחרונה שהעפילה למונדיאל לאחר שוויון 1:1 עם קוסטה ריקה. לאחר ניצחון החוץ 0:1 בלילה בין שבת וראשון, חזרו האורוגוואים לביתם והיו צריכים תיקו ומעלה כדי להעפיל. בדקה ה70 החלו לחגוג המקומיים את ההעפלה לאחר שסבסטיאן אבראו כבש והעלה את אורוגוואי ל0:1. 

קוסטה ריקה השוותה ארבע דקות מאוחר יותר משער של וולטר סנטנו אך לא הצליחו להפוך את התוצאה ואורגוואי נועלת את רשימת הנבחרות שישחקו בדרום אפריקה

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק