פיפא לא רצתה אותנו במונדיאל

באירלנד זועמים על השופט שאישר את שערו של גאלאס, מבישול אחרי נגיעת יד של הנרי. רובי קין: "זו הרגשה מסריחה". תיירי הנרי: "נגעתי ביד, אבל יש שופט והוא צריך להחליט"

יום חמישי 19 נובמבר 2009
מערכת TELESPORT
עצב, יגון ותחושות קשות מאוד, מלוות את האירים בעקבות המשחק אתמול מול צרפת, שבו ידובר עוד רבות. אחרי שדייגו מראדונה הדיח את אנגליה מהמונדיאל ב-86 אחרי שער בנגיעת יד, אתמול (רביעי) עשה זאת וויליאם גלאס, שדחק מקרוב פנימה כדור שבישל לו תיירי הנרי, אחרי שהשתלט על כדור גובה בידו".

באירלנד מגדירים את המשחק הזה  "כטרגדיה של ממש" וזועמים על השופט השבדי מרטין הנסון וגם על תיירי הנרי, שנגע בכדור בידו באופן מודע.

 ג'ובאני טראפאטוני, המאמן האיטלקי של האירים אמר: "קשה לי לדבר, אני כל כך כועס. זה ערב עצוב עבורנו, שיחקנו מעולה והפסדנו. כל אירופה ראתה שהיינו ראויים לנצח, או לפחות להגיע לפנדלים. זו הפעם השניה בחיי שדבר כזה קורה לי. זו היתה טעות ענקית של השופט, גם הנגיעת יד של הנרי וגם השער היה באופסייד"

רובי קין, החלוץ של טוטנהאם שכבש את שער היתרון של האירים, היה יותר פוליטיקאי ופחות אמוציונלי כשאמר חד משמעית: "זה היה פשוט דוחה, פיפ"א לא רצתה אותנו במונדיאל".

קווין דויל, החלוץ של האירים היטיב לבטא את ההרגשה של האירים אחרי שהשער אושר: "זו הרגשה מסריחה. אני בטוח שהנרי לא ציפה לצאת מהפרשה הזו חלק, כי הוא יודע שהוא נגע ביד".

שון לג'ר, הבלם של האירים אמר: "אנחנו מרגישים מרומים, השופט גזל לנו חלום. כילד חלמתי לשחק במונדיאל, אבל כעת זה לא יקרה בגלל החלטת שופט שערורייתית".

גם תיירי הנרי בעצמו, לא ניסה להכחיש שהשער שהוא בישל לא היה חוקי: "הכדור פגע בידי עם לומר את האמת. אבל אני לא השופט, היינו מעדיפים לנצח בצורה אחרת אבל זה מה שקרה.

צילום: גטי אימג'

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק