מצרים ואלג'יריה – סיפור אהבה

נהדר שנראה במונדיאל את אלג'יריה וחבל מאוד שלא את מצרים. יוון שוב צחקה עלינו, סלובניה הוכיחה את ניצחון הדרך והעלייה למונדיאל רעה מאוד לצרפת. עובד קראוס מסכם את ערב ההכרעה במוקדמות המונדיאל

יום חמישי 19 נובמבר 2009
עובד קראוס

 מיום שבת אני מאוהב במצרים ואלג'יריה. איזה משחק מרהיב ומדהים היה לנו בשבת בקהיר!
חבל שמשתי הנבחרות הנפלאות האלו נראה רק את אלג'יריה – קבוצה יוצאת מן הכלל שתעשה צרות צרורות לכל מי שתוגרל מולה במונדיאל. גם מצרים ומאמנה המצוין חסן שחאטה, יכלה לעשות גדולות בדרום-אפריקה.

המשחק בקהיר יכנס לפנתיאון, אך פחות ממנו משחק ההכרעה בסודאן. המצרים נסוגו מההתלהבות והביטחון והאלג'ירים היו זהירים יותר. בקהיר – שתי הנבחרות שיחקו פתוח וכולנו נהנינו ממשחק נפלא, אך במשחק ההכרעה העצבים שיחקו תפקיד מרכזי ופינו מקום לנבחרת הטיפה מוכשרת יותר מבין השתיים וזוהי אלג'יריה שמשחזרת את ימיה הגדולים משנות ה-80'. אסור לשכוח שב-1982, ניצחו האלג'ירים את גרמניה 1:2 והודחו רק בשל מה שנחשד כדיל בין אוסטריה לגרמניה, שהעלה את שתי הנבחרות האחיות הלאה. צפו מהם להיות אחת ההפתעות הנעימות של המונדיאל הקרוב.

יוון דרכה לנו על היבלת

אנחנו, כרגיל נישאר בבית גם במונדיאל הקרוב, אבל תראו מה קורה ממש מתחת לאף שלנו: יוון, כן יוון שלא פגעה ולא דמתה לכלום בבית המוקדם, התעלתה בקייב והשיגה 0:1 צפוי למדי.
יוון הביאה את אוטו ריהאגל שבזכות הסגנון הנוקשה שהעניק לנבחרתו – היא סוחטת את טיפות הלימון האחרונות שלה לפני תקופת מעבר בה לא תוכל להגיע להישגים כבתחילת העשור.
אבי לוזון, שראה את הנבחרת היוונית במו עיניו ויודע להעריך קבוצות כדורגל אחרי 30 שנות ניסיון, אינו מאמין לגודל הפספוס. לי גם אין ספק כי אם הייתה ישראל מגיעה לצמד משחקים מכריע מול אוקראינה, היה לנו סיכוי מצוין לדלג משם לדרום-אפריקה.

הסבלנות הסלובנית

סלובניה, נבחרת שבקמפיין הקודם סיימה לפני אחרונה ובזה הנוכחי הגיעה מסביבות המקום ה-70 בדירוג פיפ"א.סלובניה נתנה לשחקן העבר המופלא נסטייה צ'ך, לבנות נבחרת צעירה ומאוזנת שרצה יחד כבר ארבע שנים. אף אחד בסלובניה לא הוציא להורג את השחקנים אחרי 8 שנים עקרות אל מחוץ לטורנירים הגדולים. הסבלנות, משתלמת.

בלובליאנה אף אחד לא משתגע ושורף את המועדון אחרי קמפיין כושל וכולם הולכים בתלם התשתית הבריאה של הכדורגל המקומי: ליגה (חלשה אמנם) של עשר קבוצות, כוכבי הנבחרת שיוצאים לשחק באירופה ונבחרת שבאופן עקבי מציגה מחזוריות מרשימה של שחקנים.
סבלנות, גם בסלובניה, היא לא מילה גסה.

רע לאירלנד, רע לצרפת

טוב היה לצרפת אם הייתה מודחת בידי אירלנד ונפטרת סוף סוף מריימונד דומנק. את דומנק אני זוכר עוד מתחילת המילניום, עת הדריך את הנבחרת הצעירה של צרפת עמוסת הכשרונות שכמעט והפסידה כאן לנבחרת הצעירה השאפתנית של משה סיני. 

מה מוצאים בו בהתאחדות הצרפתית שמחזיקים אותו כמעט בכח באחד התפקידים האטרקטיביים בכדורגל האירופי? אין לי כל מושג ונכון שדברים שרואים מכאן לא רואים משם, אך דומנק מצליח לגרום לאחת הנבחרות האיכותיות בעולם, להראות כמו כלום.

אירלנד של טראפטוני הייתה ראויה לכרטיס המיוחל וגם הייתה הטוב ה מבין השתיים לאורך שני המשחקים. בסוף המזל שיחק לצרפתים שאינני יודע על מה הם רשאים לשמוח: בתיאוריה הם עוד עלולים להיתקע קמפיין נוסף עם דומנק. 

תחשבו לרגע מה היה קורה אם ארסן ונגר היה מאמן את נבחרת הטריקולור... מישהו אמר גמר בין ברזיל לצרפת?גיבן המום בסיום המשחק.

צילומים: GETTYIMAGES
 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק